בריאות ולייף סטייל

דלקת בכתף, דורבן בכף הרגל.. הדרך ממשככי הכאבים לניתוח קצרה. ד”ר יוסף דיין מסביר שאפשר גם אחרת

זה יכול לקרות לכולם, לא רק לאנשים מבוגרים. דלקת בכתף שמשתקת אותנו, דורבן מציק בכף הרגל, כאבים במפרקים -  בעיות אורתופדיות שונות המשבשות את חיינו. הטיפול בהן בדרך כלל מתחיל במשככי כאבים, עובר לזריקות ופעמים רבות מגיע לניתוח. שיטה חדשנית לטיפול באמצעות גלי הלם, מציעה פתרון יעיל ומקלה במהירות על הכאבים. מדובר בטיפול מחליף ניתוח שאינו פולשני, אין לו תופעות לוואי והוא מתאים לסובלים ממגוון בעיות אורתופדיות.

חכו לפני שאתם רצים לנתח

ד"ר יוסף דיין, מומחה לרפואה פנימית, העומד בראש מרכז רפואי בתל אביב לטיפול בכאב, מסביר על השיטה : "הפילוסופיה שלי היא לנסות לטפל בדרכים שהן לא הדרכים המקובלות, כלומר למנוע מהמטופל להגיע לשולחן הניתוחים, באמצעות טיפול אמבולטורי חדשני. הטיפול בעזרת גלי הלם הוא יעיל ומהיר ועורך כ-20 דקות. נדרשת סדרה של מספר טיפולים כדי לפתור את הבעיה. בדרך כלל שיפור משמעותי מורגש לאחר הטיפול השלישי והרביעי."

גלי הלם? זה רק נשמע מפחיד.

טיפול בגלי הלם שימש בעבר במשך שנים רבות לריסוק אבני כליות. תשאלו מה הקשר בין אבנים בכליות לדורבן בכף הרגל? ד"ר דיין משיב: "מה שמאפיין דלקות בכתף, דורבן בכף הרגל, "מרפק טניס" וכדומה הוא היווצרות משקעים של סידן באזור הדלקת. מכונת גלי ההלם מפוררת את המשקעים הללו, ממש כמו את האבן בכלייה. בנוסף, היא גם מגבירה את זרימת הדם במקום הפגוע ע"י הרחבת כלי הדם וייצור כלי דם זעירים חדשים, היא משפיעה על קולטני הכאב ולכן מורגשת ירידה בעוצמת הכאב. שיטת הטיפול הזו מוכרת ומאושרת ע"י ה-FDA ורוב חברות הביטוח הפרטיות מכירות בה כטיפול מחליף ניתוח."

למי מתאים הטיפול?

ד"ר יוסף דיין, מומחה ברפואה פנימית ומנהל מרפאת כאב

גלי ההלם מכוונים לאזורים שנפגעו מהסתיידות גידים ודלקות אחרות בגידים ומתאימים למעשה לכל מי שסובל מבעיות אורתופדיות והטיפולים השמרניים לא עוזרים לו. הטיפול מתאים מאד לספורטאים שנפגעו בגפיים וזקוקים לטיפול מהיר כדי לחזור לשגרת הפעילות הספורטיבית תוך זמן קצר. להשגת תוצאה אופטימלית מומלץ לשלב גם תרגילי פיזיותרפיה.

מי מבצע את הטיפול?

"חשוב שרופא יבדוק ויבצע את הטיפול", מדגיש דיין, "למרות שהטיפול כבר הפך נפוץ ובמכונים רבים טכנאים מבצעים אותו. רופא מומחה ומנוסה יידע להתאים במדויק את תוכנית הטיפול למטופל ולבעיה ממנה הוא סובל ולעשות שימוש נכון במכשור הרפואי. במידה ומצבו הרפואי של המטופל לא מאפשר לקבל את הטיפול, מוצעות לו אלטרנטיבות טיפול אחרות."

אפשר להקל על הכאב בדרכים נוספות

אכן במרפאת הכאב של ד"ר דיין בתל אביב ניתן לקבל טיפולים חדשניים נוספים להקלה על כאבים ולטיפול בדלקות גוף ושלד. ד"ר דיין מונה בפנינו כמה סוגים של טיפולים ייחודיים : דיקור בשיטת Netural Therapy , מזרון אלקטרומגנטי פולסטילי, שימוש באוזון חיצוני או בזריקות לאזורי הכאב , עירוי של אומגה 3, שבמתן לווריד משמש כתכשיר אנטי דלקתי וכן עירוי של מינרלים, וויטמין B12 וחומצה פולית המיועדים לטיפול בכאב עיצבי.

אז רגע לפני שהאורתופד שולח אתכם לקבל זריקות קורטיזון או מפנה לקביעת תור לניתוח, כדאי שתבחנו אלטרנטיבות נוספות שיכולות למנוע כאב וסבל מיותר.

מעוניינים לבדוק האם טיפול בגלי הלם מתאים לכם ולקבל ייעוץ מד"ר דיין?
השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם:

כתבות נוספות