כדאי לדעת

הישראלים מסתערים על הדרכון הפורטוגלי. בעיקר למען עתיד הילדים ופיתוח הקריירה

בחודשים האחרונים יותר ויותר ישראלים גילו את האטרקטיביות שבקבלת אזרחות פורטוגלית. היתרונות ברורים ומשמעותיים ולכן, לא פלא שרבים התחילו בתהליך לאחרונה וביניהם גם השחקן והקומיקאי – יניב ביטון. אתם ודאי מכירים אותו מ"היהודים באים, מ"צחוק מעבודה" או מדמות "יקי טסה" הדייל ההומו מהפרסומות, אבל ביטון הוא גם שחקן תיאטרון מוערך בתיאטרון "בית לסין".

יניב, כיצד גילית שאתה זכאי לאזרחות פורטוגלית?

"לפני חודש בערך ראיתי פרסום באינטרנט והסתקרנתי. במקביל, חבר שקיבל אזרחות פורטוגלית סיפר לי שהתהליך מאד פשוט. לאחר שבדקתי לעומק את תנאי הזכאות, גיליתי כי לכל יוצאי צפון אפריקה קיימת זכאות מובהקת. מוצא משפחתי הוא ממרוקו והובהר לי שעם השם ביטון לא תהיה לי בעיה. בדיקת הזכאות הראשונית היא בכל מקרה ללא תשלום והחלטתי להיכנס לעניין."

בהומור האופייני לו הוא מוסיף: "שמחתי לגלות שלא רק חברי האשכנזים יכולים לזכות בדרכון אירופאי, אלא גם מזרחי כמוני שהאופציה היחידה שלו לדרכון זר, הייתה דרכון מרוקאי או מקסימום סורי."

מסתבר שלפי הנתונים הדמוגרפיים העדכניים, מיליוני ישראלים זכאים לאזרחות פורטוגלית. התיקון לחוק האזרחות הפורטוגלי הפך את הפרוצדורה לפשוטה וקלה יחסית, וזאת גם אחת הסיבות שכל כך הרבה כבר הצטרפו למרוץ לדרכון.

למה היה חשוב לך לקבל אזרחות פורטוגלית?

"בעיקר לצורכי עבודה. בתור שחקן, האזרחות הפורטוגלית תפתח לי הרבה דלתות ואפשרויות באירופה. המחשבה היא גם על עתיד הילדים שלי."

כיצד אזרחות פורטוגלית עשויה לסייע לך בקריירה?

"לאחרונה כמעט והפסדתי תפקיד בקופרודוקציה צרפתית בגלל שלא הייתה לי אזרחות אירופאית, ובסוף גם שילמו לי פחות בגלל זה. כאזרח אירופאי אוכל להשתתף בקלות בהפקות רב לאומיות ולהתחרות מול שחקנים אירופאים כשווה בין שווים. בזמן ההפקה אוכל לגור באירופה ללא צורך באשרה ולהפתעתי גם להרוויח יותר, לפי התעריפים המגיעים לאזרחי האיחוד."

כיצד אזרחות פורטוגלית תקל על עתיד ילדיך?

"אני ובן זוגי הורים לשני ילדים וברור שהדאגה לעתידם ורווחתם היא הדבר הכי חשוב לנו. אין ספק שאזרחות פורטוגלית-אירופאית היא כלי נפלא עבורם, שיכול לפתוח להם דלתות בהמשך, ביחוד מבחינת לימודים וקריירה. כאזרחים אירופאים הם יוכלו ללמוד בהמשך לימודים אקדמאים בחינם או במחירים מסובסדים באוניברסיטאות ציבוריות מובילות ברחבי האיחוד, וגם יוכלו לשלב עבודה באופן חוקי בתקופת הלימודים. בנוסף, בעולם גלובלי – אזרחות של האיחוד האירופי מציעה הזדמנויות רבות  לפיתוח קריירה במגוון תחומים לאחר הלימודים."

מה זה דרש ממך? מי מטפל בכל הבירוקרטיה?

החבר שכבר עבר את התהליך המליץ לי על חברת "פורטוגליס" המתמחה באופן ספציפי בתהליך להשגת אזרחות פורטוגלית. היתרון בשירות שלהם הוא שאצלם לא רק מדריכים אותך מה צריך לעשות, אלא ממש מטפלים בכל הפרוצדורות. האמת שלא ממש בדקתי אלטרנטיבות ופניתי אליהם ישירות. לא הייתי צריך לרוץ לשום מקום. תעודת לידה הוצאתי מהאינטרנט, הייתי צריך להביא דרכון, תעודת נישואין של ההורים וזהו בערך. בכל שאר ה"טופסולוגיה", הבירוקרטיה והליכי הבקשה החברה מטפלת. לעומת זאת, חברים שהתחילו את התהליך דרך עורכי דין או חברות אחרות, נאלצו לטפל בעצמם בחלק מהפרוצדורות, ועבורם התהליך היה מורכב יותר."

רוצים לדעת האם גם אתם זכאים לדרכון פורטוגלי? לבדיקת זכאות השאירו פרטים:

בהשארת פרטים הנני מאשר קבלת פניות ומידע בנושא הזכאות לאזרחות פורטוגלית ואופן מימושה

אז איפה עומד התהליך כרגע ?

"קיבלתי כבר אישור פורמלי של הקהילה היהודית הקובע שאני צאצא רשמי של מגורשי ספרד ופורטוגל. למעשה זהו השלב המהותי והחשוב ביותר בתהליך. מפה והלאה ב"פורטוגליס" מארגנים את המסמכים ומטפלים בכל הליכי התרגום והאישור שלהם עד ההגשה הרשמית של הבקשה לממשלת פורטוגל שתוגש כנראה בחודש הקרוב. לאחר מכן, כל מה שנשאר זה להמתין מספר חודשים לאישור האזרחות ע"י ממשלת פורטוגל".

שי כהן, מנכ"ל חברת "פורטוגליס", מבהיר כי מדובר בהזדמנות ייחודית לקבלת דרכון אירופאי, וככזו כדאי מאד להזדרז ולנצל אותה: "מהיכרותי הרבה את התחום אני יכול לומר שכעת ההליך פשוט יחסית, אולם עם זאת גובר הסיכוי שבעתיד יתווספו לו תנאים נדרשים נוספים באופן העשוי להקשות מעט על ההליך.

יניב ביטון כדייל יקי טסה מתוך קמפיין טרווליסט (קרדיט : גבע טלמור)

אנחנו משתדלים להקל על לקוחותינו כמה שאפשר, בעזרת ליווי אקטיבי צמוד. נותר להם רק לאסוף את המסמכים הראשוניים לפי ההנחיות שלנו ולהעביר אלינו. אנחנו מפעילים נציגות ייעודית בפורטוגל, פועלים דרך עורכי דין מקומיים מובילים ומנהלים קשר ישיר עם נציגי הקהילות היהודיות והרשויות בפורטוגל שיש להם תפקיד מכריע בבחינת הבקשות".

שאלנו את כהן ליוצאי אלו ארצות כדאי לבדוק האם הם זכאים לדרכון?

"צאצאי המגורשים מגיעים מארצות מוצא רבות ומגוונות בהרבה מאלה שרוב האנשים מעלים על דעתם. לרוב המוחלט של יוצאי צפון אפריקה (מרוקו, אלג'יר, טוניס, לוב ומצרים), ארצות הבלקן – יוון, בולגריה, יוגוסלביה של פעם, טורקיה, סוריה ולבנון ודרום אמריקה, קיימת זכאות מובהקת. צאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל ניתן למצוא גם בהולנד, רומניה, הונגריה ואפילו בהודו (קוצ'ין) וחלק מסוים של יהדות עיראק. בהתחשב בפיזור הרחב, יש סיכוי לקבלת זכאות גם עבור יוצאי קהילות נוספות באירופה, אסיה וארצות ערב, בתנאי כמובן שיצליחו לבסס זיקה למגורשים".

רוצים לדעת האם גם אתם זכאים לדרכון פורטוגלי? לבדיקת זכאות חינם השאירו פרטים

בהשארת פרטים הנני מאשר קבלת פניות ומידע בנושא הזכאות לאזרחות פורטוגלית ואופן מימושה

לבדיקת זכאות השאירו פרטים:


יש לך 3 דקות? יש פה כמה נושאים ששווים קריאה

פתרון זה לבעיית ההתקרחות פועל תוך 4 חודשים בלבד

"לפני כמה שנים, בעונה השנייה של "הכוכב הבא", כשהמסך עלה מעלה, כשמחיאות הכפיים וההתלהבות אחזה בקהל, הדבר היחיד שאריאל חשש ממנו הוא איך יראה השיער שלו בשידור. האם יראו שהוא מקריח? האם הפלאשים יחזירו אור מהקרקפת הדלילה שלי?

כלי חכם יעזור לכם להבין (אונליין) מה לעשות עם הכסף שחסכתם

ענו על שאלון קצר וקבלו הסבר פשוט וברור על ההשקעות האטרקטיביות ביותר בארץ ובעולם

49 קומות של יוקרה: דירה חדשה בקייב ב-10,000$ בלבד

הקסם של קייב שבאוקראינה, המשלבת מזרח ומערב, הביא קבוצת יזמים ישראלים לבנות בעיר מגדל דירות חדיש בן 49 קומות – שתוכנן כדי להגשים חלומות לתיירים ואנשי עסקים כאחד. כעת כבר עומדת להסתיים מכירת הדירות בקומות 13-14 ו-26-27 המוצעות במחירים אטרקטיביים במיוחד, ועם הון התחלתי של 10,000 דולר בלבד.

כך השקעה בבתי אבות סיעודיים בארה"ב תייצר לכם הכנסה קבועה!

גם בתקופה סוערת במיוחד בארה"ב ובעולם כולו, שני סקטורי נדל"ן נותרו יציבים: מתחמי מולטי-פמילי לזכאי משרד השיכון האמריקאי ומתקני סיעוד גריאטריים למבוטחי המדינה. "לא קל להיכנס לסקטור הזה, אבל מי שמצליח, נהנה מתזרים מזומנים קבוע לצד ודאות מלאה"