מוצר היום

חושב לקנות רכב חדש מה עדיף קניה או ליסינג פרטי?

מדי שנה מועברות בישראל כ-800,000 בעלויות על רכבים וכ-25% מהעסקאות הן מסירות של רכבים חדשים. אז אם גם אתם נכנסים בסטטיסטיקה ומחפשים את המודל האידיאלי עבורכם, כדאי שתכירו את האפשרות לעשות ליסינג פרטי. מסלול שצובר תאוצה ומאפשר לכל אחד ליהנות מרכב חדש, ללא צורך בנשיאה בעלות מלוא המכונית. נשמע מעניין? המשיכו לקרוא.  

ליסינג פרטי לעומת עסקת קניית רכב רגילה

בקניית רכב חדש ב”מודל הקלאסי” הלקוח משלם את מלוא מחיר המחירון. אם אין לו את כל הסכום זמין ונזיל, מה שקורה לא מעט שכן רכב הוא ההוצאה השנייה בגודלה עבור המשפחה הישראלית, הפתרון מגיע בדמות מימון בנקאי או חוץ בנקאי. כלומר, הלוואה שכרוכה בריביות ובהוצאות נוספות.

במסלול של ליסינג פרטי, לעומת זאת, הלקוח לא קונה את הרכב אלא רק חוכר (שוכר) אותו מחברת הליסינג. זאת בעבור מקדמה נוחה ותשלומים חודשיים שאינם גבוהים. היקף התשלומים משתנה מחברת ליסינג אחת לאחרת, ומגלם את שיעור ירידת הערך של הרכב.

רוצים את זה במספרים? בבקשה

אלי ושמעון מעוניינים באותו רכב חדש שמחירו עומד על כ-140,000 שקלים. אלי קונה את הרכב מהיבואן, ומשלם במזומן את הסכום הדרוש תוך שהוא נוטל לשם כך הלוואה מהבנק. שמעון, לעומתו, חוכר את הרכב בליסינג פרטי, משלם מקדמה של כ-7,900 ₪ בלבד ותשלומים קבועים של כ-1,600 שקלים בחודש.

נעבור קדימה כ-3 שנים כשאלי ושמעון רוצים להתקדם לרכב חדש. אלי, ששילם את מלוא הסכום על הרכב (140,000 שקלים), צריך להתמודד עכשיו עם ירידת ערך של עשרות אחוזים וכן עם ההוצאות הכרוכות במכירתו בשוק היד השנייה. שמעון, שהוציא רק כ-70,000 שקלים לאורך התקופה, פשוט מגיע לחברת הליסינג, משיב את הרכב ולוקח דגם חדש ללא בעיות. בקיצור, גם אלי וגם שמעון נסעו על אותו הרכב בדיוק, אך שמעון שילם כמעט 60% פחות מחברו באופן מצטבר. נחזור על זה שוב כדי שיהיה ברור – אותו הרכב בדיוק ב-60% פחות במחיר.

בחברת אופרייט, הוותיקה והמובילה מבין חברות הליסינג בישראל, התשלום נפרש למשך 34 חודשים. בתום תקופת התשלומים הרכב פשוט מוחזר לחברת הליסינג, וללקוח יש גם אפשרות לקנות אותו בהנחה גבוהה וידועה מראש.

ליסינג פרטי זה תמיד רכב חדש

בעסקאות ליסינג פרטי מדובר תמיד על רכבים חדשים מהשנה הנוכחית, ועל דגמים פופולריים ומבוקשים. יתרון הגודל של חברות הליסינג מאפשר להן להציע רכבים חדשים במחירים אטרקטיביים. לא בטוחים מהו הדגם הנכון בשבילכם? אין בעיה, אנשי שירות יעמדו לרשותכם. לקוחותיה של חברת אופרייט נהנים מכך שלחברה כ-15 מגרשי מכירה וכ-120 נקודות שירות בפריסה ארצית.

היות שבליסינג פרטי אתם נוהגים על רכב חדש, אתם נהנים משורה של יתרונות. לדוגמה, צריכת דלק נמוכה שמפחיתה משמעותית את הוצאות התחזוקה השוטפות. כמו כן, רכבים חדשים הם בטיחותיים יותר, מזהמים פחות ומצוידים עם אבזור ברמה גבוהה (גם בסביבת נהג וגם בסביבת נוסעים).

שימו לב, עסקת ליסינג פרטי מנטרלת את התלות במגמות בעולם הרכב לגבי דגמים ספציפיים. דהיינו, גם אם בחרתם ברכב שהפך לפחות-פופולרי כעבור שלוש שנים, אין לזה כל השפעה עליכם. חברת הליסינג מתחייבת לקבל את הרכב בחזרה בתום העסקה.

לא צריכים לאבד זמן וכסף במכירת הרכב

בליסינג פרטי נחסכת מכם הטרחה שבמכירת הרכב בשוק היד השנייה. ממחקר שפורסם ב”דה מרקר” עולה כי אורך החיים הממוצע של מודעת דרושים בלוחות האינטרנטיים עומד על 3 חודשים ולעתים אף יותר. דו”ח נוסף אשר פורסם באתר “הארץ” מצביע על כך שהמכירה בשוק הפרטי נסגרת בסופו של היום במחיר הנמוך ב-10% לפחות ממחיר המחירון. הוסיפו לכך את עלות הכנת הרכב למכירה שעומדת על למעלה מ-2,100 שקלים בממוצע והרי לפניכם התמונה במלואה.

הנתונים האלה כלל לא מעניינים את הלקוח בליסינג הפרטי שבסך הכל מגיע בתום תקופת התשלומים לחברת הליסינג ומשיב את המכונית ללא עלויות נוספות (במקביל מוצע לו להתקדם לרכב חדש או לרכוש את הרכב בהנחה ידועה מראש).

עסקאות של ליסינג פרטי מתאימות גם למי שיש ברשותו רכב קיים. חברת הליסינג תסכים לבצע עסקת טרייד-אין על הרכב הקיים ולגלם את שוויה של המכונית בתשלומי הליסינג הפרטי. כלומר, גם בשלב הראשון של העסקה אתם לא צריכים להתמודד עם הטרחה שבמכירת הרכב שלכם.

חבילות תחזוקה ושירותים נוספים

עניין חשוב נוסף שמאפיין ליסינג פרטי הוא שאתם מבצעים עסקה שיכולה לכלול גם הטבות ושירותי תחזוקה שונים. לדוגמה, בחברת אופרייט, לקוחות הליסינג הפרטי רשאים להוסיף גם שירותים נלווים כמו רכב חלופי, תשלומים על ביטוחים, מנוי למכון שטיפה, חיישני רוורס, קודנית, טיפולים במוסכים מורשים של היבואנים עם חלפים מקוריים ועוד.

לרכב חדש בדרך קלה ומשתלמת התקשרו עכשיו לטלפון 072-3306393 או מלאו את פרטיכם ונציגי אופרייט ליס יחזרו אליכם בהקדם

או מלאו את פרטיכם ונציגי אופרייט ליס יחזרו אליכם בהקדם

כתבות נוספות