בריאות ולייף סטייל

קמתי בוקר אחד ונפרדתי מהמשקפיים

אסותא אופטיקס

כבר הרבה שנים אני יודעת שקיימת האפשרות לתקן את הראייה שלי באמצעות ניתוח. אחרי שהגעתי להחלטה והכל כבר סודר – הגעתי למרפאה ותוך עשרים דקות יצאתי משם עם עיניים חדשות. אז למה בעצם לא עשיתי את זה עד עכשיו? האמת, אין לי תירוץ מספיק משכנע. אני מרכיבה משקפיים מגיל מאוד צעיר, אז מבחינתי כל ההתעסקות הנלווית למשקפיים – ללכת לאופטימטריסט, ללכת לרופא עיניים, לאבד את המשקפיים, לשבור אותן בטעות, לקנות חדשות, להתבאס שהמספר כבר לא מתאים לי, להסתובב עם מטלית לניקוי המשקפיים – אלו היו החיים מבחינתי, והייתי בסדר עם זה. אחרי כמה שנים, התקדמתי לעדשות – גם איתן התמודדתי לא רע – הקפדתי לא להשאיר אותן בעיניים יותר משמונה שעות, סחבתי איתי את התמיסה והקייס שלהן והמשכתי בחיי. אחרי עשרים ומשהו שנים שאני מהלכת על הכדור הזה עלתה בי השאלה – למה אני ממשיכה להעביר את עצמי את כל הטקסים המשונים האלה, אם אני בעצם יכולה לפתור את הבעיה בניתוח? יש אנשים שלא עושים ניתוח כי הם חושבים שהבעיה שלהם לא פתירה, או חוששים מאוד מכל הפרוצדורה. אני? אני סתם הייתי עצלנית.

איך יצאתי מהעצלנות לחיים חדשים - היתרונות בניתוח

לפני שנתחיל, נציין שניתוחים להסרת משקפיים בלייזר קיימים כבר 30 שנה, רק הולכים ומשתכללים עם הזמן, ונוגעים במגוון רחב של לקויות בראייה. מדובר בהליך קוסמטי מהפופולריים שקיימים היום בשוק, עם נתוני הצלחה של 97%.

  • מדובר בהליך רפואי קצר מאוד, לרוב לא יותר מרבע שעה - עשרים דקות.
  • הניתוח עצמו מתבצע בהרדמה מקומית ולא בהרדמה מלאה כמו שרבים נוטים לחשוב.
  • אין ספק שקרן לייזר לעין נשמעת כמו דבר כואב. אבל האמת היא, שבמהלך הטיפול לא תרגישו שום זכר לכאב.
  • הניתוח מתבצע באמצעות לייזר בלבד מתחילת התהליך ועד סופו.
  • והיתרון שאותי דחף לעשות את הניתוח - את קמה בבוקר ופשוט רואה. רוצה ללכת לסרט? מגניב. רוצה ללכת לבריכה? קל. חבר שלך זרק אותך ובא לך לבכות מרורים בלי להתעסק בהוצאת העדשות מהעיניים? תפדלי חביבתי. האיכות חיים משתפרת משמעותית, זה בדברים הקטנים, שלא מרגישים עד כמה הם מעיקים עד שעושים את השינוי.

כל אחד וניתוח שמתאים במיוחד בשבילו

יש אינספור בעיות ראייה, וכיום יש טיפול לכמעט כולן – כ-70% מהאוכלוסייה יכולים לעבור ניתוח לייזר בעיניים. כיום קיימות שלוש שיטות עיקריות לטיפול, אשר כל שיטה מטפלת בבעיה אחרת בצורה קצת שונה. הניתוח מותאם אישית לכל מטופל על פי הצרכים שלו. אחרי בדיקת התאמה מעמיקה ומקיפה, אשר בודקת לא רק את לקויות הראייה של המטופל, אלא גם את המצב הבריאותי הכולל של המטופל – יוחלט על ידי הצוות הרפואי איזה ניתוח יפיק את התוצאות הטובות ביותר בשביל הראייה ואיכות החיים שלכם.

כיצד מבררים אם אני מתאים לניתוח?

למרות אחוזי ההצלחה המדהימים שיש לניתוחי הלייזר, סביר להניח שתרצו לעבור את ההליך במקום הטוב ביותר שתוכלו. מרפאות אסותא אופטיק מציעות בדיקות התאמה מעמיקות ומקיפות על ידי צוות רופאי עיניים בכירים ובעלי ניסיון ותחת תו התקן המחמיר ביותר בעולם. כבר בשלב ההתאמה תיפגשו עם הרופא המנתח שלכם לבדיקה שמתבצעת על ידי המכשור המתקדם ביותר בתחום.

כתבות נוספות