לימודים וקריירה

שיטת הפסיכומטרי החדשנית ביותר בישראל מאיימת על מכוני הפסיכומטרי הגדולים

שיטת לימוד חדשה בישראל תופרת לכל תלמיד את קורס הפסיכומטרי שמתאים בדיוק עבורו. השיטה תופסת תאוצה ומתחילה לנגוס נתח משמעותי מקורסי הפסיכומטרי המיושנים

כולנו בילינו מספיק במערכת החינוך כדי להבין שאין שני תלמידים זהים. אחד חזק יותר במתמטיקה, אחר מצטיין באנגלית. אחת חייבת ללמוד למבחנים בקבוצה, ואחרת זקוקה לשקט מוחלט וללבד שלה כדי להתרכז.

ומה קורה כשזה מגיע להכנה לפסיכומטרי? בקורסי ההכנה של המכונים הגדולים הכיתות גדולות ותוכנית הלימוד אחידה, בלי התייחסות לקשיים האישיים של התלמידים, ליכולות, לחוזקות ולחולשות. מובן שגם קצב ההתקדמות ולוחות הזמנים קשיחים. כך תלמידים רבים לא ממצים את הפוטנציאל שלהם ומשיגים ציונים נמוכים יחסית ליכולת שלהם.

להוציא את הכי טוב שלי

כדי לתת מענה לבעיה הזו, שיטת לימוד חדשה בישראל תופרת לכל תלמיד את קורס הפסיכומטרי שמתאים בדיוק עבורו. השיטה תופסת תאוצה ומתחילה לנגוס נתח משמעותי מקורסי הפסיכומטרי המיושנים.

אור, בן 24 מרעננה, תמיד החשיב את עצמו לתלמיד "סטנדרטי". "כל חיי הייתי תלמיד רגיל, והסתדרתי די טוב בכל המסגרות שלמדתי בהן", הוא מספר. לקראת הבחינה הפסיכומטרית הוא בחן את שיטות הלימוד המקובלות. כך הוא שמע על בית הספר "אחד על אחד" שמוביל בארץ את שיטת הלימוד לפסיכומטרי בתפירה אישית.

"בהתחלה, שיטת הלימוד של 'אחד על אחד' לא כל כך קסמה לי", מודה אור, "לא חשבתי שאני צריך התאמה אישית כי לא היו לי ליקויים או קשיים מיוחדים. אבל אחרי שביררתי ושמעתי המלצות מבוגרים, בחרתי דווקא בו. הכינו לי תוכנית לימודית שאתגרה אותי ונתנה מענה מושלם למצבי הלימודי, ליכולות ולשאיפות שלי. והכי חשוב, קיבלתי ציון מעולה. היום ברור לי שכל אחד, בכל רמה לימודית, יכול להרוויח מתפירה אישית ללימודי הפסיכומטרי. למה? כי הקורס נועד להוציא את הטוב ביותר ממני, גם אם אני תלמיד טוב, וגם אם הייתי תלמיד חלש יותר".

עניין של זמן

"אחד על אחד" מציע כמה מסלולים, שבכולם ניתן דגש על התאמת הלימוד לצרכים של כל תלמיד ועל יחס אישי. כל זה כמובן מבלי לוותר על רמת הלימוד. אפשר לבחור בקורס פרטי לגמרי בשעות שנוחות לכם, ואפילו במחיר של קורס רגיל במכונים הגדולים; בקורס און-ליין עם תמיכה של מורה פרטי; או במסלול משולב שכולל לימוד בקבוצות קטנות עם חיזוק של שיעורים פרטיים ושיעורי און-ליין.

הקורסים בהתאמה האישית מספקים פתרונות לקשת רחבה של מקרים. כך למשל תלמידים עם קשיי קשב וריכוז או ליקויי למידה שמתקשים להתמודד עם הקורסים המיושנים, יקבלו תוכנית לימודים שתמצה את הפוטנציאל שלהם למרות הקשיים.

התפירה האישית אידיאלית לתלמידים עם לו"ז מאתגר כמו חיילים שרוצים לנצל שעות פנויות בין משמרות, או צעירים עובדים שמתקשים להתחייב לשעות קבועות של קורס קבוצתי. בתיאום עם המדריך הצמוד הם גם יכולים לבנות לו"ז אישי לתרגול, שיוכלו לעמוד בו. חייל לקראת שחרור למשל יכול להתחיל קורס בקצב איטי, ולהגביר אותו לאחר השחרור.

עבד לי בגדול

רבים מהתלמידים שמגיעים ל"אחד על אחד" כבר עברו קורס פסיכומטרי בשיטה המיושנת, והתאכזבו מהדרך ומהציון. "אם הקורס הראשון לא עבד לי", הם חושבים, "למה לחזור על אותו קורס עם אותה שיטת לימוד?".

לדוגמה גל, בן 23 מרמת גן, למד לפסיכומטרי הראשון שלו באחד המכונים הגדולים, ניסיון שהסתיים באכזבה. "הרמה הייתה גבוהה", הוא מספר, "אבל נבלעתי בין 30 ומשהו תלמידים והלכתי לאיבוד מבחינה לימודית. גם נכנסתי ל-MODE חברתי כי האווירה הייתה סבבה ויצאתי לגמרי מריכוז".

כשגל התאכזב מהציון שקיבל, הוא הבין שהקורסים ההמוניים הם לא בשבילו. בעקבות המלצה שקיבל הוא נרשם ל"אחד על אחד". "אז איך הוצאתי בפסיכומטרי את הציון הכי טוב שיכולתי?" משתף גל, "קצב הלימוד הותאם ללוח הזמנים שלי שכלל חמש משמרות בשבוע כמלצר. הרגשתי שיש לי על מי לסמוך, המדריך נתן לי תחושת ביטחון שהוא איתי לאורך כל הקורס ושאני הולך להצליח בבחינה. וזה עבד לי בגדול. קיבלתי ציון גבוה אפילו יותר מזה שהצבתי לעצמי למטרה".

רוצים גם לשבת עם מורה פרטי שילווה אותכם לאורך כך הקורס? חייגו 072-3929104 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

רוצים גם לשבת עם מורה פרטי שילווה אותכם לאורך כך הקורס?

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

כתבות נוספות