בריאות ולייף סטייל פיננסים

כשההבדל בין חיים למוות הוא 37 אלף שקל בחודש

מערכת הבריאות הישראלית היא כבר לא מה שהיתה פעם, ומי שרוצה לקבל את הטיפול הטוב ביותר – צריך לפתוח את הארנק. ביטוח הבריאות הפרטי, שאולי נחשב פעם למותרות, יכול לחסוך סכומי עתק ואפילו להציל חיים

עידו הוא אחד מתוך ארבעה ילדים במשפחה רגילה, ממש כמו כולם. אבא עובד הייטק, אמא מנהלת חשבונות, והחיים זורמים על מי מנוחות. אבל כל זה נקטע באחת, עם הגילוי שעידו סובל מסרטן קטלני.
הטיפולים הקשים החלישו את המערכת החיסונית שלו, והוא התקשה להילחם במחלה. אז גילו הוריו כי יש טיפול אחד שיכול לעזור לו – תרופה אימונו-תרפית, המחזקת את המערכת החיסונית ומעודדת אותה להילחם בתאים הסרטניים. היתה רק בעיה אחת: תרופת הקסם הזו עולה 37 אלף שקלים לחודש.

קופות החולים מסרבות לממן טיפולים או תרופות שאינן בסל הבריאות

כמו משפחות רבות אחרות במצב דומה, סביר להניח שגם הוריו של עידו היו קורסים תחת הנטל הכלכלי ונכנסים לחובות, כדי לממן את התרופה שתציל את חייו של בנם. זאת, למרות שהם מחזיקים במשרות טובות ומרוויחים משכורת גבוהה מהממוצע במשק. למזלם, איכות חייהם לא נפגעה בזכות העובדה שהחזיקה בביטוח בריאות פרטי – שמימן לעידו את עלות התרופה במלואה.

אלא שבניגוד למקרה של עידו, משפחות רבות בישראל עדיין אינן מבוטחות בביטוח בריאות, למרות שעלותו החודשית עומדת בסך הכל על כמה עשרות שקלים לאדם. במקרה של מחלה קשה של אחד מבני המשפחה, הן נאלצות להשתעבד להלוואות ענק, למכור את הבית ולאבד את כל רכושן, כאשר הטיפול או התרופות הנדרשות לא מצויות בסל הבריאות, וקופות החולים מסרבות לממן את הטיפולים – גם כשמדובר בתקווה היחידה להציל חיים.

משפחות הנקלעות למצב כזה ואינן מחזיקות בביטוח בריאות פרטי, עלולות להידרש למלחמה קשה לא רק במחלה – אלא גם במערכת הבריאות הציבורית ובקופות החולים, המעמידות קריטריונים נוקשים לקבלת סיוע בכל הקשור לתרופות יקרות, השתלות וניתוחים בחו"ל.

 

Hand of doctor comforting her female patient

העלויות הגבוהות גוררות משפחות לחובות ולהלוואות

יש טיפולים ותרופות שהם כה יקרים, עד שגם משפחות עשירות ממש אינן יכולות להרשות לעצמן לממן אותן. כך למשל, עלות התרופה קיטרודה לסוגי סרטן שונים היא 44 אלף שקל לטיפול יחיד, ומאות אלפי שקלים לסדרת טיפולים. תרופות אחרות עולות מאות אלפי שקלים לטיפול בודד. יש מי שנאלץ למשכן את ביתו, ואחרים נוטלים הלוואות ענק כדי שיוכלו לזכות בסיכוי נוסף לחיים.


החל משקל ליום ואתם מבוטחים:
קבלו הצעה משתלמת לביטוח בריאות פרטי!

עלויות כה גבוהות גוררות כמעט כל משפחה לחובות ענק. על כך יש להוסיף את העובדה שחולים רבים והקרובים להם מפסיקים לעבוד, כדי להתמקד במאבק במחלה. אך מה עושה מי שאין בחשבון הבנק שלו מיליוני שקלים, או נכסים יקרים שניתן למשכן? שיקולים אלה גרמו ליותר ויותר ישראלים להצטרף בשנים האחרונות לביטוח בריאות פרטי, שבעת הצורך – מבטיח להם טיפול ברמה גבוהה, בדומה לרפואה פרטית יקרה.

מעבר למימון תרופות יקרות שאינן בסל הבריאות, ביטוח בריאות פרטי מאפשר מימון ניתוחים בארץ ובחו"ל, כולל שהות במרכזים רפואיים מהטובים בעולם, בחירת מנתחים בישראל ובחו"ל, לצד השתלות וטיפולים מיוחדים, כולל מימון הוצאות נלוות. ביטוח פרטי מכסה גם בדיקות רפואיות רבות, ביניהן CT ו-MRI, סקירות הריון ובדיקות נלוות ועד בדיקות סקר סרטן ואבחון גנטי מתקדם.

המתנה ארוכה לבדיקות ולניתוחים

לדברי יאיר טהר מהמרכז למומחים לביטוחי בריאות, "מי שעוסק בביטוחי בריאות נתקל לא אחת במשפחה שזקוקה באופן נואש לתרופה יקרה להחריד, ואין בכוחה לממן זאת. מדובר בעלויות חריגות של עשרות ומאות אלפי שקלים לחודש, ולרוב הטיפול אינו חד-פעמי אלא רצוף וממושך, והכיסוי בקופות החולים לא קיים.

"לצערי אנו נתקלים לא פעם במשפחות שהתמוטטו כתוצאה מתשלומים עבור תרופות או טיפולים וניתוחים יקרים. זאת, למרות שמדובר בביטוח כלל לא יקר, המאפשר למבוטחים אבחון פרטי מהיר באסותא, רופא מלווה אישי, תרופות מיוחדות שלא בסל הבריאות, ניתוחים, השתלות, טיפולים מיוחדים בחו"ל ועוד".

הרופאים והאחיות בישראל אמנם נחשבים לטובים בעולם, אבל מי שנאלץ להסתמך אך ורק על המערכת הציבורית, צפוי להמתין חודשים ארוכים לכל בדיקה חשובה או אפילו ליעוץ רפואי. והגרוע מכל – במקרה של מחלה קשה, רוב הסיכויים שלא יוכל להרשות לעצמו לשלם על תרופה מצילת חיים, שאינה נמצאת בסל התרופות.

"ביטוח חיים פרטי נחשב פעם למותרות, אבל בימים אלה נכון יותר לומר שהוא בגדר חובה לכל אדם", מדגיש טהר. "הוא יכול לסייע בהצלת חיים, ועשוי לחסוך למבוטחים הוצאות עתק של מאות אלפי שקלים ואף מיליוני שקלים. במציאות כמו שלנו, זוהי הפוליסה החשובה ביותר לאדם ולמשפחה".

החל משקל ליום ואתם מבוטחים:
קבלו הצעה משתלמת לביטוח בריאות פרטי!

אבחון פרטי מהיר באסותא, רופא מלווה אישי, תרופות מיוחדות שלא בסל הבריאות, ניתוחים, השתלות וטיפולים מיוחדים בחו"ל.

 

כתבות נוספות

יש לך 3 דקות? יש פה כמה נושאים ששווים קריאה

"כך הצלחתי להצית מחדש את התשוקה המינית באמצעות פתרון טבעי"

י.כ, גבר בן 46 מנתניה, התמודד עם תופעה נפוצה בקרב גברים רבים, ובפרט גברים שמגיעים לגיל 40 – תופעה של ירידה בחשק המיני. הוא לא הצליח לתפקד כמו בעבר, והרגיש שהוא מאכזב את אשתו ואת עצמו. הוא ביקש להחזיר את המיניות לתוך הזוגיות ולהצית מחדש את האש שהייתה בה בהתחלה – וכבתה עם הזמן. זה הסיפור שלו >>

כלי חכם יעזור לכם להבין (אונליין) מה לעשות עם הכסף שחסכתם

ענו על שאלון קצר וקבלו הסבר פשוט וברור על ההשקעות האטרקטיביות ביותר בארץ ובעולם

49 קומות של יוקרה: דירה חדשה בקייב ב-10,000$ בלבד

הקסם של קייב שבאוקראינה, המשלבת מזרח ומערב, הביא קבוצת יזמים ישראלים לבנות בעיר מגדל דירות חדיש בן 49 קומות – שתוכנן כדי להגשים חלומות לתיירים ואנשי עסקים כאחד. כעת כבר עומדת להסתיים מכירת הדירות בקומות 13-14 ו-26-27 המוצעות במחירים אטרקטיביים במיוחד, ועם הון התחלתי של 10,000 דולר בלבד.

כך השקעה בבתי אבות סיעודיים בארה"ב תייצר לכם הכנסה קבועה!

גם בתקופה סוערת במיוחד בארה"ב ובעולם כולו, שני סקטורי נדל"ן נותרו יציבים: מתחמי מולטי-פמילי לזכאי משרד השיכון האמריקאי ומתקני סיעוד גריאטריים למבוטחי המדינה. "לא קל להיכנס לסקטור הזה, אבל מי שמצליח, נהנה מתזרים מזומנים קבוע לצד ודאות מלאה"