בריאות ולייף סטייל

למדנו לשחות בשיטת TI – השיטה שמסייעת לנצח את הכאבים והפציעות

ישראלים רבים יודעים ששחייה היא הספורט המושלם כדי לשפר את הבריאות, לשרוף קלוריות ולהיכנס לכושר בלי להזיע, אבל מאחר שאין להם טכניקה נכונה, מתייאשים מהר מאוד. בשיטת TI, הנלמדת ב-75 בריכות מחוממות ומקורות בישראל,  מלמדים סגנון חתירה ב-10 שיעורים בלבד. "אנחנו מתחייבים להפוך כל אחד לשחיין מקצועי"

אורן דוכן סבל במשך שנים מבלט דיסק בגב התחתון. פעמיים-שלוש בשנה, הוא מתאר, הכאבים החזקים היו שולחים אותו לאורתופד ומשם ל-2-3 טיפולי פיזיותרפיה שעזרו מעט, עד הפעם הבאה. וכך זה נמשך עד שיום אחד, הרופא שבדק אותו הודיע לאורן: "אני לא נותן לך הפניה לפיזיותרפיה. אתה הולך לשחות – ולא חוזר אלי יותר". אורן יצא מאוכזב מהרופא – אבל היום הוא יודע שהסירוב הזה שינה את חייו.

"התקשרתי לחבר שירשום אותנו לקורס שחייה בשיטת TI. עברו יותר משלוש שנים, ובאמת, לא חזרתי לרופא. השחייה הפחיתה כמעט לחלוטין את כאבי הגב והתקפי הכאבים החזקים. בזכות אותו רופא שהתעקש לא לתת לי פיזיותרפיה ובזכות שחיית ה-TI, שמתאימה בדיוק לבעיית הגב שלי, חיי היומיום שלי נראים ומרגישים אחרת", הוא אומר.

אורן לא לבד. הרבה מאוד ישראלים כבר קיבלו את ההמלצה לעסוק בשחייה באופן קבוע, כדרך התמודדות עם מגוון מצבים – מכאבים ובעיות אורתופדיות, צורך במעבר לאורח חיים פעיל וספורטיבי ואפילו תחביב חדש שבאמצעותו אפשר להכיר חברים חדשים. אך הבעיה היא שרובנו חושבים ששחייה היא עניין מסובך מדי.

"שורפים קלוריות, לא מזיעים והופכים למקצוענים"

"אנשים מבינים שהם חייבים להיכנס לכושר, כדי להוריד כולסטרול ולחץ דם, לטפל בבעיות גב, להוריד במשקל ועוד. שחייה נחשבת לאחת הפעילויות היעילות והבטוחות ביותר עבור הגוף. אבל כשהם מגיעים לבריכה, הם משתמשים בטכניקה מיושנת כשלמדו שהיו ילדים, ומשקיעים כל כך הרבה מאמץ בשחייה עד שהם מתייאשים ומפסיקים אחרי פעם-פעמיים", אומר גדי כץ, מייסד בית הספר הישראלי לשחייה בשיטת TI (Total Immersion).

"שיטת TI, שפותחה לפני 32 שנה בארה"ב ומאז למדו באמצעותה מיליוני אנשים בעולם, נועדה לטפל בדיוק בבעיה הזו. אנחנו מלמדים איך לשחות חתירה למרחקים ארוכים ללא מאמץ, ממש כמו שחיין מקצועי, בתוך 10 שיעורים ב 2,700 ש"ח בלבד. כך התלמידים שלנו יכולים ליהנות מכל היתרונות של השחייה, כספורט ששורף הרבה קלוריות, בלי להזיע ובלי ליצור עומסים על המפרקים ועמוד השדרה".

מעוניינים לשחות חתירה בשיטת TI? השאירו פרטים >> >>
* נדרשת יכולת לשחות בריכה אחת מקצה לקצה בסגנון כלשהו

"70% לא שחו חתירה לפני כן"

TI היא חברה אמריקאית שפועלת באופן בינלאומי, והיא כיום החברה הגדולה בעולם ללימודי שחייה.

הקורסים של TI מתקיימים בקבוצות קטנות של עד 6 תלמידים ומדריך. הפריסה של החברה בישראל היא רחבה במיוחד והשיעורים נערכים ב-75 בריכות מחוממות ומקורות ברחבי הארץ, כך שכל אחד יכול למצוא בריכה שקרובה אליו. העלות היא 2,700 שקל ל-10 שיעורים.

"70% מתוך אלפי התלמידים שלנו בישראל כלל לא ידעו לשחות בסגנון חתירה כשהגיעו אלינו", מסביר כץ. "הם מגיעים מכל הגילאים, כאשר רובם, כ-80% הם בני 33 עד 59 – בדיוק הטווח שבו מבינים את חשיבותה של פעילות גופנית סדירה לבריאות. עם זאת, יש גם בני 20 ובני 79 שבאים אלינו. ההתחייבות שלנו ברורה – אצלנו, כולם יכולים ללמוד חתירה, בזמן הקצר ביותר".

"נותן לי אנרגיה ביום ארוך במשרד"

"אם אני שוחה כל אחד יכול", אומרת עינת נורדמן שהגיעה לשיטת TI ללא ניסיון קודם בספורט בכלל, ובשחייה בפרט. "בשיעור הראשון נאחזתי במדריך כדי לא לטבוע", היא נזכרת. "עם הרבה סבלנות וגם פסיכולוגיה, המדריך שכנע אותי שאני יכולה. אחרי חודש כבר הרגשתי שינוי. הגוף נע קדימה בקלילות וללא מאמץ מיוחד. עכשיו אני בכושר בלי עבודה קשה, מרגישה נינוחה במים ואחר כך נשארת עם אנרגיה במהלך יום עבודה ארוך במשרד".

לעומתה, איילת גולדין-וקנין עסקה תמיד בספורט, אבל חששה כי לא תצליח בשחיית חתירה. "אחרי לא מעט התלבטויות, בירורים ושיקולים, למזלי קפצתי למים", היא מספרת. "עכשיו אני לא מבינה למה בזבזתי כל כך הרבה זמן בלבטים. כמו שכתוב בכל הפרסומים של TI, למדתי חתירה בעשרה שיעורים, והיום אני שוחה כ-2 ק"מ בכיף וברוגע, ומחכה להזדמנות הבאה להגיע למים. חבל שלא עשיתי את זה לפני שנים".

מעוניינים לשחות חתירה בשיטת TI? השאירו פרטים >>

* נדרשת יכולת לשחות בריכה אחת מקצה לקצה בסגנון כלשהו

יש לך 3 דקות? יש פה כמה נושאים ששווים קריאה

פתרון זה לבעיית ההתקרחות פועל תוך 4 חודשים בלבד

"לפני כמה שנים, בעונה השנייה של "הכוכב הבא", כשהמסך עלה מעלה, כשמחיאות הכפיים וההתלהבות אחזה בקהל, הדבר היחיד שאריאל חשש ממנו הוא איך יראה השיער שלו בשידור. האם יראו שהוא מקריח? האם הפלאשים יחזירו אור מהקרקפת הדלילה שלי?

כלי חכם יעזור לכם להבין (אונליין) מה לעשות עם הכסף שחסכתם

ענו על שאלון קצר וקבלו הסבר פשוט וברור על ההשקעות האטרקטיביות ביותר בארץ ובעולם

49 קומות של יוקרה: דירה חדשה בקייב ב-10,000$ בלבד

הקסם של קייב שבאוקראינה, המשלבת מזרח ומערב, הביא קבוצת יזמים ישראלים לבנות בעיר מגדל דירות חדיש בן 49 קומות – שתוכנן כדי להגשים חלומות לתיירים ואנשי עסקים כאחד. כעת כבר עומדת להסתיים מכירת הדירות בקומות 13-14 ו-26-27 המוצעות במחירים אטרקטיביים במיוחד, ועם הון התחלתי של 10,000 דולר בלבד.

כך השקעה בבתי אבות סיעודיים בארה"ב תייצר לכם הכנסה קבועה!

גם בתקופה סוערת במיוחד בארה"ב ובעולם כולו, שני סקטורי נדל"ן נותרו יציבים: מתחמי מולטי-פמילי לזכאי משרד השיכון האמריקאי ומתקני סיעוד גריאטריים למבוטחי המדינה. "לא קל להיכנס לסקטור הזה, אבל מי שמצליח, נהנה מתזרים מזומנים קבוע לצד ודאות מלאה"