נדל״ן

למגורים או להשקעה: הקרקעות האחרונות בגבעת זאב עם פוטנציאל רווח של מיליון שקל

גבעת זאב הצמודה לירושלים היא מועצה מקומית מבוססת ומבוקשת, עם מחירי דירות שמגיעים כבר ל-2 מיליון שקל. אבל מי שירכוש קרקעות במועצה לפני הפשרתן יוכל להגיע לדירת 100 מ"ר בנויה בכמיליון שקל בלבד – או למכור את הקרקע לאחר קבלת אישור הבנייה ולהנות מרווח מוערך של פי 2 על ההשקעה לאחר כ 24 -18 חודשים בלבד

הביקושים הגואים לנדל"ן באזור ירושלים הפכו את גבעת זאב הסמוכה למועצה מקומית מבוקשת – ומחירי הדירות הגיבו בהתאם עם זינוק חד למעלה. מי שיחפש היום דירה בגבולות מועצה יגלה כי המחיר הממוצע לדירות 4 חדרים נע סביב 2 מיליון שקל ואפילו יותר. אבל מסתבר שיש דרך ליהנות מעליית המחירים ולשלם פחות: בגבולות המועצה נותרו עדיין קרקעות פנויות, המשווקות ב-350 אלף שקל ליחידה, מחיר 100 מ"ר קרקע שיקנה זכות לדירה בהמשך

בחברת מני גרופ, המשווקת את הקרקעות, מציעים כעת שני מסלולים אטרקטיביים למשקיעים. המסלול הראשון מיועד למי שמעוניין להשקיע עכשיו בקרקע ולמכור אותה עוד בטרם היציאה לבנייה. לפי הערכות, הוועדה העליונה (הוועדה המאשרת הפשרת קרקעות מעבר לקו הירוק) תאשר את הבנייה בעוד שנה וחצי עד שנתיים ואז צפוי מחיר הקרקע לזנק ל-700 אלף שקל. כלומר, מי שיבחר במסלול זה צפוי להשיג רווח של פי 2 על ההשקעה הראשונית. 

המסלול השני מיועד למי שמעוניין למקסם את רווחיו עוד יותר ולהמתין עד לקבלת הדירה המוכנה – בעוד שנתיים עד ארבע שנים. במסלול זה יתווספו לעלות הקרקע עלויות בנייה ועלויות נוספות שיסתכמו בכמיליון שקל. בתמורה יקבלו המשקיעים דירה בשווי 2 מיליון שקל – חיסכון של כ-990 אלף שקל.   

מעוניינים לרכוש קרקע בגבעת זאב? השאירו פרטים >>

מלאי קרקעות מוגבל

גבעת זאב, שהוקמה ב-1977 צפונית לירושלים, במרחק של 15-20 דקות נסיעה ממודיעין, מונה כיום כ-20,000 תושבים באוריינטציה דתית-לאומית וחרדית. היישוב נהנה מביקוש ער למגורים, המתבטא בעליית מחירים מתמדת. עתודות הקרקע של היישוב קטנות מאוד, ולפני כ-7 שנים התחיל השיווק של הקרקע לפרויקט חדש של בנייה רוויה, שהושלם בהצלחה לפני שנתיים. עם זאת, קבוצת מני גרופ הצליחה להשיג כמה קרקעות נוספות, אותן היא משווקת כיום. 

הפרויקט ממוקם ברמת גבעת זאב, ואמור להיות בין האיכותיים והמבוקשים ביותר באזור ירושלים, וכבר כולל את כל הפיתוח הסביבתי הדרוש. הקרקעות בפרויקט הן קרקעות חקלאיות, שנמכרות כיום במחיר של 50% בלבד לעומת קרקע שכבר הופשרה לבנייה. זאת, לאחר שהמחירים כבר עלו בשנים האחרונות. 

"חשוב לדעת שהביקושים למגורים מעבר לקו הירוק נמצאים במגמת עלייה מתמשכת, כך שגם שם המחירים עולים, ואפילו יותר מאשר במקומות אחרים. בנוסף, המדינה משקיעה מיליארדי שקלים מדי שנה ביישובים אלה, והתושבים נהנים מהתוצאות", מוסיפים במני גרופ.

השקעה ללא היטל השבחה

"החוכמה בהשקעות היא לדעת מתי הרגע שבו ההפשרה של הקרקע כבר לא רחוקה, אבל המחיר עדיין אטרקטיבי מאוד", אומרים במני גרופ. "למשל, עבור מי שרוצה לגור בגבעת זאב האיכותית, שנהנית ממערכת חינוך מצוינת, אבל לא יכול לשלם 2 מיליון שקל על דירה – זו הדרך לקבל דירת 100 מטר תמורת כמיליון שקל בלבד ולחסוך קרוב למיליון שקל. המשקיעים יכולים להסתפק בהמתנה של שנה וחצי-שנתיים, עד להפשרת הקרקע, כדי לקבל רווח פוטנציאלי של 350 אלף שקל, וליהנות מכך שהליכי האישור מעבר לקו הירוק מהירים יותר".

במני גרופ מצביעים על יתרון משמעותי נוסף ברכישת נדל"ן באזור – הטבות המס. "בנוסף, באזור זה אין היטל השבחה, שיכול להגיע למס של 50%, אלא רק מס רכישה על הקרקע, עוד חיסכון משמעותי. כך שגם משקיע שימתין עד סוף הבנייה, עשוי ליהנות מרווח שקשה למצוא כיום בישראל".

מעוניינים לרכוש קרקע בגבעת זאב? השאירו פרטים >>

*הקרקע אינה זמינה לבניה


יש לך 3 דקות? יש פה כמה נושאים ששווים קריאה

פתרון זה לבעיית ההתקרחות פועל תוך 4 חודשים בלבד

"לפני כמה שנים, בעונה השנייה של "הכוכב הבא", כשהמסך עלה מעלה, כשמחיאות הכפיים וההתלהבות אחזה בקהל, הדבר היחיד שאריאל חשש ממנו הוא איך יראה השיער שלו בשידור. האם יראו שהוא מקריח? האם הפלאשים יחזירו אור מהקרקפת הדלילה שלי?

כלי חכם יעזור לכם להבין (אונליין) מה לעשות עם הכסף שחסכתם

ענו על שאלון קצר וקבלו הסבר פשוט וברור על ההשקעות האטרקטיביות ביותר בארץ ובעולם

49 קומות של יוקרה: דירה חדשה בקייב ב-10,000$ בלבד

הקסם של קייב שבאוקראינה, המשלבת מזרח ומערב, הביא קבוצת יזמים ישראלים לבנות בעיר מגדל דירות חדיש בן 49 קומות – שתוכנן כדי להגשים חלומות לתיירים ואנשי עסקים כאחד. כעת כבר עומדת להסתיים מכירת הדירות בקומות 13-14 ו-26-27 המוצעות במחירים אטרקטיביים במיוחד, ועם הון התחלתי של 10,000 דולר בלבד.

כך השקעה בבתי אבות סיעודיים בארה"ב תייצר לכם הכנסה קבועה!

גם בתקופה סוערת במיוחד בארה"ב ובעולם כולו, שני סקטורי נדל"ן נותרו יציבים: מתחמי מולטי-פמילי לזכאי משרד השיכון האמריקאי ומתקני סיעוד גריאטריים למבוטחי המדינה. "לא קל להיכנס לסקטור הזה, אבל מי שמצליח, נהנה מתזרים מזומנים קבוע לצד ודאות מלאה"