בריאות ולייף סטייל

"מספיקים 5 מפגשים כדי להיפטר מהחרדות שמנהלות לכם את החיים"

אנשים בכל הגילאים סובלים מסוגים שונים של חרדות, שמפריעות להם לנהל חיים רגילים או להתמודד עם אתגרים, למשל בזוגיות, בקריירה, בהתנהלות חברתית ואפילו במשימות יומיומיות. הטיפולים המקובלים יכולים להימשך תקופות ארוכות ובמקרים מסוימים מטופלים יכולים לפתח תלות בתהליך הטיפול. הפסיכותרפיסטית אלה רבין החליטה לשנות את המצב – ופיתחה שיטה לפתרון הבעיה בחמש פגישות בלבד

פחד הוא תגובה פיזיולוגית קדומה, שנועדה לעזור לנו לשרוד בעולם מלא סכנות. העולם שאנו חיים בו כיום מסוכן הרבה פחות מהעבר, אבל דווקא בשנים האחרונות מתעצמת תופעת החרדות, שבמקום לעזור לנו ולהציל אותנו מהסכנה, משבשות ומפריעות לניהול חיים שגרתיים ונינוחים כמו למשל בלימודים, בעבודה, בזוגיות ובכל היבטי החיים. תופעות אלו התעצמו עוד יותר בשנים האחרונות בעקבות ההתמודדות עם השלכות נגיף הקורונה.  

"הסובלים מחרדה לא תמיד יודעים לתת לזה שם", אומרת הפסיכותרפיסטית אלה רבין, שפיתחה מודל טיפולי מהיר לסובלים מחרדות. "אבל גם כשהם מבינים שהחרדות הן מה שמשבש את החיים שלהם, הם נגררים לטיפולים שאורכים חודשים. השאיפה שלי היא לאפשר להם לחיות חיים מלאים ומספקים באופן עצמאי ובמהירות".

"לא יודעים איך לצאת מהלופ"

חרדה, מסבירה רבין, "היא חוויה שמטלטלת את הגוף והנפש. היא לא מאפשרת לנו לנהוג על פי השכל וההיגיון, הגוף מרגיש מצוקה אדירה שהוא לא יודע איך להתמודד איתה. אל התופעות הפיזיות, כמו תחושת חנק, כאבי בטן, לחץ בחזה ועוד, מתלוות מחשבות טורדניות שלא מניחות – אני לא מספיק טוב, אני לעולם לא אצליח, מה חושבים עלי, אולי יש לי מחלה ועוד.

הפחד מהפחד גורם לאנשים לנסות ולהימנע מכל דבר שעלול לעורר שוב את החרדה – כמו להימנע ממפגשים חברתיים, מראיונות עבודה, מנהיגה, ממעליות ולמצוא דרכים לעקוף את המגבלות תוך שיבוש חיי היום יום. אותו הפחד יכול לגרום להם להיתקע, למשל, יש אנשים שמתכוננים היטב לכל ראיון עבודה, מתלבשים יפה ומגיעים מוכנים, אבל בראיון עצמו משהו קורה מקבלים בלאק אאוט, הם לא מצליחים להציג את עצמם ומרגישים שהם כישלון ואין טעם לנסות שוב. 

אנשים אחרים, שבמסגרת עבודתם מתמודדים עם אחריות גדולה, עשויים לסבול מממחשבות טורדניות "חייב, צריך, מוכרח", או לסבול במחסור בשעות שינה, ולחוות שחיקה נפשית ופיזית.

במקרים אחרים ניתן לפגוש אנשים שתקועים בזוגיות שלא טובה להם, או בעבודה שלא מתאימה להם. אבל, יש להם חשש מלהתקדם ופחד  להתמודד עם אתגרים לכן ישנה תחושה ש'החיים נעצרים', הם סובלים אבל לא יודעים איך לצאת מהלופ הזה".

"פתרון מהיר באמצעות טיפול בתת המודע"

רבין, בעלת ניסיון של 20 שנה כפסיכותרפיסטית מוסמכת המומחית לטיפול בחרדות של ילדים ומבוגרים, החליטה לשבור את הפרדיגמה של הטיפול הפסיכותרפי ארוך הטווח והקדישה זמן רב לחקירת עומק של מאות מחקרים בתחומי חקר המוח, פיזיולוגיה ורפואה. "קשה לי לראות כל כך הרבה מטופלים שסובלים מחרדות, ונדרשים לטיפול ארוך טווח כאשר יש ביידי הפיתרון לטיפול מהיר ושורשי של הבעיה היא מסבירה. "לא יכולתי לשאת את התחושה וידיעה שמטופלים תמיד יהיו תלויים בי או במטפל אחר שיחליף אותי".

בקליניקות שלה בתל אביב ובמיתר, וכן בטיפול אונליין, מיישמת רבין את הקונספט החדש שפיתחה – "מודל שלושה מוחות – טיפול ממוקד תת מודע", המאפשר לה להגיע עם המטופלים לתוצאות הרצויות במהירות. "לאחר חמש פגישות, המטופלים כבר מצליחים לרשום פריצת דרך משמעותית בחיים – לצאת ממשברים, להשתיק מחשבות טורדניות, לחזור לישון בלילה, לשחרר חסמים ולשפר את איכות החיים בצורה משמעותית".

המפתח לפתרון המהיר, אומרת רבין, טמון בכך שהמודל שפיתחה משלב פסיכולוגיה ומדע ופותר את הקונפליקט הבסיסי העומד מאחורי החרדה. "רוב הבעיות והסוגיות הלא פתורות נמצאות בתת המודע שלנו, כך שאי אפשר לפתור אותן דרך התודעה", היא אומרת. "אני מציעה טיפול רגשי ממוקד מאוד, שמטפל בשורש הבעיה, ומאפשר פתרונות גם לביטוי הפיזי והנפשי של אותה הבעיה". 

"כבר לא חוששת מאירועים חברתיים"

בין מאות האנשים שכבר טופלו בהצלחה במודל של רבין ומדווחים על שינוי עמוק בחייהם, נמצאת א', בשנות ה-30 לחייה, מאזור המרכז. היא סבלה מחרדה חברתית שהובילה גם להתקפי חרדה והתחילה לחשוש מלדבר עם אנשים. "היא פחדה לתקשר עם אנשים בעבודה ואף שהייתה בזוגיות ארוכה, חששה מחתונה", מספרת רבין. "אחרי סדרה קצרה של מפגשים, החרדות שניהלו אותה נעלמו לחלוטין, היא התחתנה עם בן זוגה וכבר אינה חוששת להשתתף באירועים חברתיים". 

מטופלת אחרת הייתה נערה בת 13, שסבלה מחרדות במשך שנים, התקשתה להירדם, מיעטה בפעילות חברתית וטופלה זמן ממושך בפסיכולוגיה, "אחרי שפגשתי את המשפחה וראיתי את  המסרים הלא מודעים שעוברים ביניהם, זיהיתי את מקור הבעיה וטיפלתי בה. לאחר שלושה מפגשים בלבד, התקשרה האם להודות לי ואמרה שהצלחתי במקום שבו ארבע שנות טיפולים אחרים נכשלו".

"אנשים רבים 'נתקעים' בגלל פחדים שונים שהצטברו במהלך חייהם. לאנשים אלה אני רוצה לומר שניתן לפתור את הבעיה באופן מוחלט וודאי. השיטה שפיתחתי תאפשר לכם שינוי משמעותי וביצועים טובים היותר בכל תחום. אני ממוקדת מטרה  להביא לכם תוצאות", מסכמת רבין. 

סובלים מחרדה?
לטיפול אפקטיבי בחמישה מפגשים בלבד השאירו פרטים >>


יש לך 3 דקות? יש פה כמה נושאים ששווים קריאה

פתרון זה לבעיית ההתקרחות פועל תוך 4 חודשים בלבד

"לפני כמה שנים, בעונה השנייה של "הכוכב הבא", כשהמסך עלה מעלה, כשמחיאות הכפיים וההתלהבות אחזה בקהל, הדבר היחיד שאריאל חשש ממנו הוא איך יראה השיער שלו בשידור. האם יראו שהוא מקריח? האם הפלאשים יחזירו אור מהקרקפת הדלילה שלי?

כלי חכם יעזור לכם להבין (אונליין) מה לעשות עם הכסף שחסכתם

ענו על שאלון קצר וקבלו הסבר פשוט וברור על ההשקעות האטרקטיביות ביותר בארץ ובעולם

49 קומות של יוקרה: דירה חדשה בקייב ב-10,000$ בלבד

הקסם של קייב שבאוקראינה, המשלבת מזרח ומערב, הביא קבוצת יזמים ישראלים לבנות בעיר מגדל דירות חדיש בן 49 קומות – שתוכנן כדי להגשים חלומות לתיירים ואנשי עסקים כאחד. כעת כבר עומדת להסתיים מכירת הדירות בקומות 13-14 ו-26-27 המוצעות במחירים אטרקטיביים במיוחד, ועם הון התחלתי של 10,000 דולר בלבד.

כך השקעה בבתי אבות סיעודיים בארה"ב תייצר לכם הכנסה קבועה!

גם בתקופה סוערת במיוחד בארה"ב ובעולם כולו, שני סקטורי נדל"ן נותרו יציבים: מתחמי מולטי-פמילי לזכאי משרד השיכון האמריקאי ומתקני סיעוד גריאטריים למבוטחי המדינה. "לא קל להיכנס לסקטור הזה, אבל מי שמצליח, נהנה מתזרים מזומנים קבוע לצד ודאות מלאה"