כללי

רובע הים בחדרה: החל שיווק קרקעות מאושרות למגורים על החוף – ב-380 אלף שקלים למגרש

הרובע החדש שיוקם בעיר צפוי למשוך אליה עשרות אלפי תושבים חדשים. חברת א. גלובל נדל”ן החלה בשיווק יחידות קרקע מאושרות למגורים לבנייני יוקרה ‘תכלת על המים’, המציעים דירות יוקרה עם נוף לים בחדרה – ללא הפרעות 

חדרה, שכנתה הצפונית והמנומנמת של נתניה, עומדת בפני מהפך שישנה את אופיה מקצה לקצה: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיר אישרה באחרונה את תוכנית “רובע הים”, הצפויה להפוך את חדרה ללהיט נדל”ני של ממש.

מדובר בשכונת ענק בשטח של יותר מ-2,500 דונם שתוקם בשנים הקרובות במערב העיר, ותשלב מבני מגורים, שטחי מסחר, פארקים ירוקים, בתי מלון וטיילת תיירותית, לצד חופי רחצה חדשים. רובע הים, שבו אמורות להיבנות כ-10,000 דירות בבניה רוויה (מגדלי מגורים גבוהים), יכלול גם תשתית תחבורה מתקדמת והרחבה של פארק נחל חדרה, וייצור סביבה עירונית בצמוד לחוף הים ולפארקים.

קרקע להשקעה, על הים בחדרה

בימים אלה יוצא לדרך אחד הפרויקטים הראשונים בשכונה החדשה: חברת הנדל"ן א. גלובל נדל"ן, המתמחה בייזום ושיווק פרויקטים באזור המרכז והשרון, החלה בשיווק 46 יחידות קרקע מאושרות למגורים מתוך 64 יחידות בפרויקט "תכלת על המים" ברובע הים, שייבנה על הים של חדרה.

"הדירות ייבנו על הים של חדרה", מדגישים בחברת א. גלובל נדל"ן. "זהו פריים לוקיישן, מיקום שאין שני לו". ומוסיפים כי "מדובר בקרקעות שעברו את כל הוועדות, בתוכנית מאושרת לבנייה. על פי דו"חות השמאי המטפל בפרויקט, התחלת הבניה צפויה בתוך שלוש עד ארבע שנים".

פרויקט 'תכלת על המים' יכלול 64 דירות, ובימים אלה החל השיווק במחירי קדם-מכירה, המתחילים ב-380 אלף שקלים ליחידת קרקע מאושרת למגורים, כולל היטלי השבחה, ומשקפים מחירים של החל מ-1.2 מיליון שקל לדירה.

מדובר במחיר הנחשב לאטרקטיבי במיוחד עבור נכס שקשה מאוד למצוא בשוק – מגרש אשר מעניק זכויות ליחידות דיור בבניין מגורים יוקרתי המשקיף ישירות אל הים וללא בניינים אחרים בקו הנוף. לשם השוואה, דירות דומות הסמוכות למיקום הקרקע המדובר נמכרות בסכומים של החל מ-2.4 מיליון ₪ מחיר אשר ממשיך לעלות. בנוסף, גם בעיר הסמוכה נתניה נמכרות דירות דומות תמורת 2.8 מיליון שקלים ומחיריהן של דירות המשקיפות לים בקומות העליונות מתקרבים ל- 3.6 ועד 4.5 מיליון שקלים.

"כבר כיום יש מעט מגרשים מסוג זה בישראל"

"מדובר במגרשים שההיצע שלהם רק הולך ומתמעט עם השנים, בעקבות חוקי בנייה מחמירים בקרבת החופים, היצע מצטמצם של קרקעות הסמוכות לים, רכישה מאסיבית של דירות יוקרה על הים מצד תושבי חוץ והתרבות בתי המלון על קו הים. עם השנים, מגרשים כאלה צפויים להתייקר באופן משמעותי".

"בפרויקטים הצמודים לפרויקט 'תכלת על המים', באותה תוכנית מאושרת, נמכרות כיום דירות בנות 4.5 חדרים המיועדות לאכלוס בשנה הקרובה תמורת 2.3 מיליון שקלים, כשבקומות הגבוהות מתומחרות הדירות הפונות לים ב-3.3 מיליון שקלים ויותר. אנו רואים מגמה עקבית של עליית מחירים באזור רובע הים".

גם ראש העיר מקדם את הפרויקט

את הפרויקט, הצפוי להוסיף לעיר יותר מ-30 אלף תושבים, מתכנן האדריכל הוותיק טומי לייטרסדורף, שבקורות החיים שלו אפשר למצוא את עיר ימים בנתניה, מערב ראשון לציון ופרויקטים גדולים נוספים ברחבי העולם.

תכנון הרובע שומר על העיקרון של נוף פתוח לים מכל פינה בשכונה, ועל בנייה ירוקה המתחשבת בסביבה – כאשר יותר מ-1,500 דונם משטחו של הרובע יכללו את הטיילת, הפארקים והחוף. אחד הגורמים המרכזיים באישור ובקידום של רובע הים הוא ראש העיר של חדרה, צביקה גנדלמן – מה שככל הנראה יסייע בהאצת תוכניות הפיתוח והבנייה.

מעוניינים לשמוע עוד על פרויקט "רובע הים" בחדרה?
השאירו פרטים ונציגי א. גלובל נדל"ן יחזרו אליכם בהקדם