נדל״ן

הפרויקט בחיפה שמשלב בתים היסטוריים עם משרדים מודרניים מ-49 אלף שקל

בעיר התחתית של חיפה, שנהפכה בשנים האחרונות ללהיט השקעה, יוצא לדרך פרויקט Retrio הייחודי ובו שני בתים מרהיבים לשימור ובניין משרדים בן 7 קומות. בהון עצמי של 49 אלף שקל (מתוך מחיר סופי של 251 אלף שקל), ניתן לרכוש משרד בן 27 מ"ר – שמגיע עם שוכר בחוזה חתום

שוק הנדל"ן של חיפה, בדגש על העיר התחתית, רותח, ומספר העסקאות בו שני רק לזה של תל אביב. ברבעון הראשון של 2020 עקפה חיפה את ירושלים וגם את באר שבע, עד לאחרונה בירת המשקיעים. העירייה מקדמת את חידוש העיר התחתית, והאזור הולך והופך לאחד המבוקשים ביותר בעיר, עבור משרדים ומגורים כאחד.

בין הפרויקטים החדשים שצצים בעיר התחתית הודות לביקוש הגדול, בולט במיוחד מתחם ייחודי בשם Retrio. לא מדובר בעוד בניין משרדים גנרי, אלא בשילוב מעניין בין שני מבנים אייקוניים בתולדות העיר, המיועדים לשימור, לבין בניין משרדים חדש ומודרני ובו שבע קומות.

משקיעים שכבר הבינו את הפוטנציאל הגדול של העיר התחתית, יכולים עכשיו לרכוש משרד של 27 מ"ר בפרויקט, שעלותו 251 אלף שקל פלוס מע"מ. ההון העצמי הדרוש הוא 49 אלף שקל בלבד.

ביתו של מנהל הרכבת יהפוך למשרדים

הבניינים לשימור במתחם Retrio הם חלק מההיסטוריה העשירה של חיפה. הראשון שבהם, בית הקשתות, הוא מבנה דו-קומתי מהתקופה העות'מנית, אותו ניתן לראות כבר במפה של חיפה מ-1894. במפה מאוחרת יותר, מ-1907, הוא מופיע כביתו של מנהלת תחנת הרכבת החיג'אזית. בית הקשתות יעבור תהליך שימור מחמיר, וייהפך לבית משרדים ייחודי, המשקיף אל העיר והנמל. קומת הקרקע תוקדש למסחר ובילוי, עם מסעדות, בתי קפה וחנויות, ולצידם רחבה מוצלת עם ספסלים.

הבניין השני הוא בית אבן מרשים באדריכלות אופיינית לתקופת הקמתו, בשנת 1907-1908. הוא כולל קומה אחת עם חדרים גדולים, תקרות גבוהות ועגולות וחלונות המעוטרים בקשתות. בין היתר, פעלה בו המחלבה הראשונה של תנובה בחיפה. לצד שני הבניינים ההיסטוריים, יוקם בניין משרדים בן שבע קומות, בתכנון המחבר את העבר אל העתיד.

ביקוש גבוה למשרדים קטנים

פרט לאדריכלות המעניינת, מתאפיין מתחם Retrio גם בנגישות גבוהה, ברכב פרטי וגם בתחבורה ציבורית. במרחק כמה דקות נסיעה נמצאות תחנת הרכבת והמטרונית, כך שניתן להגיע מאזור המרכז בתוך שעה בלבד. כביש 22 הסמוך מקצר מאוד את הנסיעה מאזור הקריות ישירות למתחם. עבור הבאים ברכב פרטי, קיימים שני מגרשי חניה במקום – פרטי וציבורי.

המתחם צפוי להשתלב היטב באזור התעסוקה והבילויים הצומח של העיר התחתית, שנהנה ממתיחת פנים בשנים האחרונות. בסמוך אליו פועלים הנמל, בית המשפט ומשרדי ממשלה רבים, כמו הטאבו, מיסוי מקרקעין, רשם החברות, משרד החינוך ועוד. כל אלה יוצרים ביקוש עז למשרדים באזור בקרב עורכי דין, רואי חשבון, חברות שילוח ועוד.

לקבל נכס עם שוכר מהרגע הראשון

כאמור, משרד בשטח של 27 מ"ר בפרויקט מתומחר ב-251 אלף שקל בתוספת מע"מ, וההון העצמי הדרוש לרכישה הוא 49 אלף שקל בלבד. מדובר בשטח פרטי בטאבו, בעיר שבה רוב הקרקעות שייכות לעירייה. בנוסף, באופן נדיר לגבי משרדים, הפרויקט הוא בעל ליווי בנקאי מה שמאפשר קבלת משכנתא לעד 30 שנה על נכס מסחרי, בכפוף לאישור הבנק.

בחברה היזמית KTV העומדת מאחורי הפרויקט, מסבירים כי "ההסכם לרכישת המשרד כבר כולל הסכם שכירות לדייר משנה לשנתיים מיום קבלת המפתח, כך שהנכס מתחיל לעבוד בשביל המשקיע כבר מהרגע הראשון לאחר מסירתו".

"פוטנציאל עליית הערך הוא הגבוה ביותר עכשיו"

"כשאנחנו מסתכלים על הפרויקט הזה, היתרונות שלו בולטים לעין", אומרים בחברת KTV, שהוקמה בידי חמישה חברים ששירתו יחד כחובלים בחיל הים, ומובילה כיום 15 פרויקטי נדל"ן. "מעבר לפריים לוקיישן, מדובר באזור שהעירייה מקדמת ודוחפת בכל הכוח ועומד להיות מוקד תיירות אדיר. זה גם מתחם ייחודי, הודות למבנים ההיסטוריים שמשלבים סביבת עבודה מודרנית עם מסעדות ובתי קפה.

"עבור משקיעים, העובדה שמדובר באזור שעדיין מתפתח היא מצוינת, שכן בנקודה הזו פוטנציאל עליות הערך הוא הגדול ביותר. ברבעון הראשון של 2021 לבדו, עלו מחירי הנדל"ן בחיפה בשיעור גבוה של 10%. התחזית היא ששילוב הפיתוח הסביבתי של העיר התחתית, והביקוש הגובר למשרדים חדשים ואיכותיים, יביאו לעליות מחירים משמעותיות מאוד גם בפרויקט הזה".

מתעניינים ברכישת משרד בפרויקט? השאירו פרטים:


יש לך 3 דקות? יש פה כמה נושאים ששווים קריאה

פתרון זה לבעיית ההתקרחות פועל תוך 4 חודשים בלבד

"לפני כמה שנים, בעונה השנייה של "הכוכב הבא", כשהמסך עלה מעלה, כשמחיאות הכפיים וההתלהבות אחזה בקהל, הדבר היחיד שאריאל חשש ממנו הוא איך יראה השיער שלו בשידור. האם יראו שהוא מקריח? האם הפלאשים יחזירו אור מהקרקפת הדלילה שלי?

כלי חכם יעזור לכם להבין (אונליין) מה לעשות עם הכסף שחסכתם

ענו על שאלון קצר וקבלו הסבר פשוט וברור על ההשקעות האטרקטיביות ביותר בארץ ובעולם

49 קומות של יוקרה: דירה חדשה בקייב ב-10,000$ בלבד

הקסם של קייב שבאוקראינה, המשלבת מזרח ומערב, הביא קבוצת יזמים ישראלים לבנות בעיר מגדל דירות חדיש בן 49 קומות – שתוכנן כדי להגשים חלומות לתיירים ואנשי עסקים כאחד. כעת כבר עומדת להסתיים מכירת הדירות בקומות 13-14 ו-26-27 המוצעות במחירים אטרקטיביים במיוחד, ועם הון התחלתי של 10,000 דולר בלבד.

כך השקעה בבתי אבות סיעודיים בארה"ב תייצר לכם הכנסה קבועה!

גם בתקופה סוערת במיוחד בארה"ב ובעולם כולו, שני סקטורי נדל"ן נותרו יציבים: מתחמי מולטי-פמילי לזכאי משרד השיכון האמריקאי ומתקני סיעוד גריאטריים למבוטחי המדינה. "לא קל להיכנס לסקטור הזה, אבל מי שמצליח, נהנה מתזרים מזומנים קבוע לצד ודאות מלאה"