בריאות ולייף סטייל

מתקשים לעלות ולרדת במדרגות בבית? לא חייבים לעבור דירה

עם הגיל ופגעי הזמן, אנשים רבים מגלים כי הם מתקשים לעלות ולרדת במדרגות ביתם. אך במקום להיות מרותקים לאחת הקומות או לעבור לדיור מוגן, אפשר להיעזר בטכנולוגיה המתקדמת בתחום

הבית הוא המקום הבטוח שלנו, בו אנו יכולים לנהל את שגרת היומיום שלנו יחד עם בני המשפחה. אבל מה קורה כאשר אחד מבני הבית כבר אינו יכול לעלות במדרגות?

זה קורה בלא מעט בתים. לפעמים הסיבה היא כאבים בברכיים וחולשה המגיעה עם הגיל, ובמקרים אחרים, מדובר במחלה או פציעה. התוצאה היא שאותו אדם כבר לא יכול להתנהל כרגיל, ונאלץ להישאר צמוד לקומה הראשונה, או להיות תלוי בעזרתם של אחרים כדי לנוע בתוך הבית.

"לנהל חיים כרגיל"

תוחלת החיים אמנם עולה כל העת, אבל הרפואה עדיין לא מצאה פתרון למצבים אלה. לכן, רבים פונים לפתרונות טכנולוגיים, שמאפשרים תנועה בין קומות הבית בלי צורך לעלות ולרדת במדרגות. "אחד מהמוצרים הללו הוא מעלון, כיסא שמתחבר למדרגות ועליו אפשר לשבת, ובלחיצת כפתור לרדת או לעלות", אומר עמיר ברקוביץ, המנהל הטכני בחברת "העיקר הבריאות", העוסקת בין היתר בפתרונות ניידות.

לדבריו, "זה מוצר שמהווה הצלה אמיתית לאדם שסובל מקושי בתנועה, או נמצא במצב סיעודי. במקום שהם יצטרכו לעזוב את ביתם ולעבור לדיור מוגן, כי הם לא יכולים לנוע בתוך הבית שלהם, באפשרותם להישאר בבית ולנהל חיים כרגיל. לדוגמה, מי שחדר השינה שלו בקומה השנייה, לא צריך להעביר את מרכז חייו לקומת הקרקע ויכול להמשיך בשגרה, לישון בחדר שלו, להשתמש בשירותים הצמודים וכן הלאה".

השימוש במעלון כיסא הוא פשוט ואינטואיטיבי, אומר ברקוביץ. "כל מה שצריך לעשות זה לשבת עליו, להפעיל באמצעות ידית או שלט – והכיסא עולה או יורד במדרגות, בהתאם לצורך. זה פתרון מצוין לאנשים שיש להם יכולת ניידות מסוימת, אבל מתקשים במדרגות. המעלון שלנו שקט, חזק וממשיך לפעול גם בזמן הפסקת חשמל".

התאמה אישית לגרם המדרגות

"אין פתרון אחד שמתאים לכל בית", מסביר ברקוביץ. "בכל בית גרם המדרגות נראה אחרת: רחב או צר, ישר או עם סיבובים, מידת השיפוע. לכן, את המעלון מתכננים ובונים בהתאמה ספציפית לגרם המדרגות של הלקוח. מעלון הכיסא שלנו, שמיוצר בגרמניה, מותאם גם למדרגות צרות ותלולות במיוחד".

"אנחנו שמים דגש מיוחד גם על נושא נוחות השימוש והבטיחות. אחרי הכל, גם אדם שמתקשה בניידות רוצה לעשות כמה שיותר דברים בכוחות עצמו, בלי להזדקק לעזרה. כאמור, את כיסא המעלון שלנו אפשר להפעיל עצמאית, והוא מצויד כמובן בחגורת בטיחות. אפשר גם להתקין מפסק שמונע את הפעלת הכיסא כל עוד המשתמש לא חגר את חגורת הבטיחות".

גם הפסקת חשמל לא משביתה את הכיסא

ברקוביץ מסביר כי "השלב הראשוני הוא ביקור שלנו בבית הלקוח, כדי לראות מקרוב מה הצרכים שלו. כחברה שמייבאת מוצרים בתחום הבריאות, השיקום, הניידות והבטיחות, לעתים קרובות אנחנו מספקים סל שלם של פתרונות ש"תפור אישית ללקוח", ולא מסתפקים רק במעלון. לאחר שמדדנו את השטח ובדקנו את מאפייני המדרגות, אנו מזמינים את המעלון במיוחד לפי המידות שלקחנו, מהיצרנית בגרמניה".

הכיסא עצמו מותקן על שתי מסילות חזקות ועמידות, ומאופיין בפעולה שקטה, בלי להפריע לבני הבית. כשהוא לא בשימוש, אפשר לקפל אותו לצד הקיר כך שלא יתפוס מקום. בנוסף, יש לו סוללות שמאפשרות לו להמשיך לפעול גם במקרה של הפסקת חשמל בבית.

מאפיין ייחודי בשירות של "העיקר הבריאות", שאינו קיים בקרב חברות אחרות בשוק הישראלי, הוא אספקת מעלון נייד עד להגעת המעלון הקבוע. "מרגע שלקוח יוצר איתנו קשר, אנחנו מצמידים לו נציג אישי שבודק בכל שלב מה הוא צריך ואיך אפשר לעזור לו. אנחנו רוצים שכבר מההתחלה, הוא יקבל את הפתרונות הדרושים לו, וכך יוכל להמשיך ככל האפשר בשגרה היומיומית שלו, ולהרגיש בנוח בבית", מסכם ברקוביץ.

מתעניינים במעלון בבית? השאירו פרטים:

יש לך 3 דקות? יש פה כמה נושאים ששווים קריאה

"כך הצלחתי להצית מחדש את התשוקה המינית באמצעות פתרון טבעי"

י.כ, גבר בן 46 מנתניה, התמודד עם תופעה נפוצה בקרב גברים רבים, ובפרט גברים שמגיעים לגיל 40 – תופעה של ירידה בחשק המיני. הוא לא הצליח לתפקד כמו בעבר, והרגיש שהוא מאכזב את אשתו ואת עצמו. הוא ביקש להחזיר את המיניות לתוך הזוגיות ולהצית מחדש את האש שהייתה בה בהתחלה – וכבתה עם הזמן. זה הסיפור שלו >>

כלי חכם יעזור לכם להבין (אונליין) מה לעשות עם הכסף שחסכתם

ענו על שאלון קצר וקבלו הסבר פשוט וברור על ההשקעות האטרקטיביות ביותר בארץ ובעולם

49 קומות של יוקרה: דירה חדשה בקייב ב-10,000$ בלבד

הקסם של קייב שבאוקראינה, המשלבת מזרח ומערב, הביא קבוצת יזמים ישראלים לבנות בעיר מגדל דירות חדיש בן 49 קומות – שתוכנן כדי להגשים חלומות לתיירים ואנשי עסקים כאחד. כעת כבר עומדת להסתיים מכירת הדירות בקומות 13-14 ו-26-27 המוצעות במחירים אטרקטיביים במיוחד, ועם הון התחלתי של 10,000 דולר בלבד.

כך השקעה בבתי אבות סיעודיים בארה"ב תייצר לכם הכנסה קבועה!

גם בתקופה סוערת במיוחד בארה"ב ובעולם כולו, שני סקטורי נדל"ן נותרו יציבים: מתחמי מולטי-פמילי לזכאי משרד השיכון האמריקאי ומתקני סיעוד גריאטריים למבוטחי המדינה. "לא קל להיכנס לסקטור הזה, אבל מי שמצליח, נהנה מתזרים מזומנים קבוע לצד ודאות מלאה"