בריאות ולייף סטייל

המומחה לכאב מאשדוד: "ניתן להעלים כמעט כל כאב באופן טבעי"

כאבים כרוניים ואקוטיים נהפכו לחלק משגרת החיים של ישראלים רבים, שלא מצליחים למצוא פתרון לבעיה גם כשהם פונים לרופאים. שי בורוכוב, מטפל מוסמך, מאמין כי ניתן להעלים את רוב הכאבים הנובעים מסיבות אורתופדיות, בלי ניתוח ובלי כאבים

ד', בן 57 מאשדוד, סבל מפריצת דיסק שהוגדרה כקלה, אך הכאבים החמירו והלכו מיום ליום. ד' התקשה לתפקד ולהמשיך בשגרת החיים הרגילה שלו, ופנה למומחים שונים כדי למצוא פתרון עד שהאורתופד שאיתו התייעץ, הסביר כי הפתרון היחידי הוא ניתוח, פעולה פולשנית שיש בה סיכון, וגם כרוכה בהתאוששות ובשיקום לאחר מכן.

"לא מעט אנשים סובלים מכאבים באופן יומיומי ומתמשך, לעתים קרובות מסיבות אורתופדיות", אומר שי בורוכוב, הבעלים של מרפאת מרידיאן באשדוד המוסמך במגוון שיטות טיפול בכאבים אורתופדיים, ומטפל בלקוחות מכל האזור, כולל אשקלון, גן יבנה, קרית גת וכן המושבים והקיבוצים הסמוכים.

לדבריו, "חשוב לדעת שיש עוד דרכי טיפול חוץ מניתוח או תרופות. במקרה של ד', למשל, בדקתי לעומק את הבעיה והערכתי שאין צורך בניתוח. התחלנו בסדרת טיפולים שכללה עיסויים, דיקור, שימוש במכשיר טנס וכוסות רוח. בתוך שמונה טיפולים, דיווח ד' על הקלה משמעותית בכאב, וכבר לא היה צורך בניתוח".

"למצוא מה גורם לכאב – ולטפל בו"

בקליניקה שלו באשדוד, מטפל בורוכוב בלקוחות רבים הסובלים מכאבי גב, כתפיים, ברכיים, דורבן, מפרקים ועוד. רבים מהם מגיעים אליו לאחר שניסו לא מעט דרכים אחרות, אך לא הצליחו להיפטר מהכאב. "בדרך כלל, אנשים שסובלים מבעיה אורתופדית שגורמת להם כאב, פונים קודם כל לאורתופדים ומקבלים פתרון כלשהו להקלה על הכאב", אומר בורוכוב. "אך במקרים רבים, זה לא עובד לטווח הארוך, והכאבים חוזרים".

"מההתרשמות שלי כמי שטיפל כבר באנשים רבים, הבעיה היא שלא נעשה ניסיון לפתור את הבעיה מהשורש, אלא מטפלים רק בתסמינים. כשלא פותרים את שורש הבעיה, ברור שהיא לא תיעלם. כך אותם אנשים עוברים מרופא לרופא ומטיפול לטיפול. רבים מהמגיעים אלי פשוט לא מעוניינים בניתוח או כדורים, בגלל תופעות הלוואי והסיכונים. בניתוח, למשל, תהליך השיקום ארוך וקשה ויכול להשבית את המטופל לתקופה ארוכה".

לבדיקת התאמה לטיפול בכאב אצל שי בורכוב באשדוד בעלות של 220 ש"ח בלבד, בחרו את קבוצת גילכם:

"המטרה – להגיע להקלה מיידית כבר בטיפול הראשון"

בורוכוב הוא בוגר מכללת גודלמן לרפואה משלימה באשדוד, והוא מוסמך בשיטות טיפול מגוונות, ובהן דיקור סיני, כוסות רוח, קינזיוטייפ, עיסוי רפואי, ניקוי רעלים וכן כל סוגי העיסויים. "הלקוחות שמגיעים אלי מחפשים דרך טבעית יותר לטפל בכאבים, שכוללת את מציאת המקור לכאב, כדי שאפשר יהיה למנוע את חזרתו", הוא אומר.

"לכן, עבור כל מטופל שמגיע אלי, אני עורך קודם כל אבחון ראשוני, כולל בדיקה גופנית וסקירת מערכות, כדי לאתר את שורש הבעיה האמיתי. אני לא מסתכל רק על הסימפטומים. אחרי שמצאנו מה גורם לכאב, אפשר לבנות תוכנית טיפולים משולבת שמותאמת אישית לכל מטופל, כשהמטרה היא להגיע להקלה מיידית כבר בטיפול הראשון, ולפתור את הבעיה כליל בתוך מספר מפגשים". עלות האבחון והטיפול הראשוני אצל בורוכוב היא 220 שקל בלבד.

קשר יומיומי עם המטופלים

כדי להבטיח פתרון מלא של הבעיה, בורוכוב מקפיד ללוות את כל המטופלים לכל אורך הדרך, עד להחלמה. "אני קשוב מאוד לחולים ומתקשר איתם על בסיס יומיומי, כדי לעמוד מקרוב על מצבם, לכוונן את תוכנית הטיפולים ובמידת הצורך, גם להגיע לביתם כדי לבצע את הטיפול", הוא מסביר. "גם בקליניקה, האווירה היא אישית וביתית. מי שמגיע לכאן מרגיש שהוא בספא מפנק, לא בבית חולים".

"אני מאמין שבאפשרותי לפתור כמעט כל בעיה של כאבים באופן טבעי", הוא מוסיף. "לכן, לפני שרצים לניתוחים או לטיפולים שכוללים כדורים ותרופות כימיות שמזיקים מאוד לאורך זמן לגוף, כדאי מאוד להגיע לאבחון ראשוני ולחוות דעת מקצועית בנוגע לפתרון הבעיה מהשורש".

לבדיקת התאמה לטיפול בכאב אצל שי בורכוב באשדוד בעלות של 220 ש"ח בלבד, בחרו את קבוצת גילכם:

יש לך 3 דקות? יש פה כמה נושאים ששווים קריאה

36 יח' קרקע יימכרו במרחק 310 מטר מקו המים

הרובע החדש שיוקם בעיר צפוי למשוך אליה עשרות אלפי תושבים חדשים. חברת א. גלובל נדל”ן החלה בשיווק יחידות קרקע מאושרות למגורים בבנייני יוקרה בפרויקט ‘תכלת על המים’, המציעים דירות בוטיקיות עם נוף לים בחדרה – ללא הפרעות

כלי חכם יעזור לכם להבין (אונליין) מה לעשות עם הכסף שחסכתם

ענו על שאלון קצר וקבלו הסבר פשוט וברור על ההשקעות האטרקטיביות ביותר בארץ ובעולם

49 קומות של יוקרה: דירה חדשה בקייב ב-10,000$ בלבד

הקסם של קייב שבאוקראינה, המשלבת מזרח ומערב, הביא קבוצת יזמים ישראלים לבנות בעיר מגדל דירות חדיש בן 49 קומות – שתוכנן כדי להגשים חלומות לתיירים ואנשי עסקים כאחד. כעת כבר עומדת להסתיים מכירת הדירות בקומות 13-14 ו-26-27 המוצעות במחירים אטרקטיביים במיוחד, ועם הון התחלתי של 10,000 דולר בלבד.

כך השקעה בבתי אבות סיעודיים בארה"ב תייצר לכם הכנסה קבועה!

גם בתקופה סוערת במיוחד בארה"ב ובעולם כולו, שני סקטורי נדל"ן נותרו יציבים: מתחמי מולטי-פמילי לזכאי משרד השיכון האמריקאי ומתקני סיעוד גריאטריים למבוטחי המדינה. "לא קל להיכנס לסקטור הזה, אבל מי שמצליח, נהנה מתזרים מזומנים קבוע לצד ודאות מלאה"