השקעות

ממושבה חקלאית ליישוב יוקרתי: חלקות מוגדרות של רבע דונם צמוד לגבעת עדה ב-99 אלף ₪

תמורת 99 אלף שקל בלבד ניתן היום לרכוש רבע דונם פרטי ומוגדר באחד האזורים היוקרתיים בישראל – צמוד ליישוב גבעת עדה, המושבה החקלאית שהפכה עם השנים ליישוב מבוסס ומבוקש

בין כרמים, מטעים ושדות, כשרכס הכרמל הירוק משקיף מקרוב, נמצא היישוב הפסטורלי גבעת עדה. כמו שכנותיה, גם גבעת עדה החלה את דרכה כמושבה חקלאית, בדרך למימוש החלום הציוני, והפכה עם השנים ליישוב יוקרתי ומבוקש במיוחד. 

בצמוד לגבעת עדה, משווקים כיום מגרשים מגודרים של רבע דונם במחיר שנשמע דמיוני – רק 99 אלף שקל. הקרקעות נמצאות בבעלות פרטית, מה שהופך אותן לנדירות במיוחד, שכן רק 7% מהקרקעות בישראל הן בבעלות פרטית. "כשמדובר באזורי ביקוש כמו גבעת עדה, הקרקעות הללו אוזלות במהירות, מה שכמובן מקפיץ את המחירים", אומרים בחברת MSN נדל"ן, המשווקת את הקרקעות.

מגדלים ענבים ליין – ונדל"ן יקר

ההיסטוריה של גבעת עדה שזורה בזו של המפעל הציוני. היא הוקמה ב-1903, ונקראה על שמה של עדה (אדלייד) רוטשילד, רעייתו של הברון רוטשילד. שמונה המשפחות שייסדו את המושבה התבססו על חקלאות, בדגש על גידול ענבים ליין. גם כיום, כשבגבעת עדה מתגוררות משפחות ממעמד סוציו-אקונומי גבוה, עדיין ניתן למצוא בה משקים חקלאיים המשמרים את האידיאולוגיה של המייסדים. 

הנוף הירוק והפתוח של האזור, מערכת החינוך המצוינת והתושבים החדשים שנהרו לגבעת עדה וסביבתה בשנים האחרונות, כמו גם הנגישות התחבורתית למרכז, הביאו למגמה של עליית מחירים ניכרת. על פי אתר מדל"ן, למשל, המחיר הממוצע למ"ר ביישובי הסביבה הוא כ-15 אלף שקל. 

החלום הציוני פוגש את החלום הישראלי

כיום, לאחר שגבעת עדה הפכה לחלק מהמועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה והיא נהנית מתנופת בנייה ופיתוח, נראה כי המגרשים שמשווקת MSN נדל"ן מהווים הזדמנות מעניינת באחד האזורים היפים והמבוקשים ביותר בישראל.  

"מחיר של 99 אלף שקל הוא נמוך במיוחד עבור קרקע פרטית באזור ביקוש", מוסיפים ב-MSN נדל"ן. "ההשקעה הזו יכולה להפוך לסיפור המשפחתי על הדוד שקנה קרקע באזור מבוקש בכמה אלפים לפני שנים והיום הוא שווה הרבה מאוד כסף. העובדה שמדובר בקרקע פרטית, רק הופכת את העסקה לנדירה יותר, כזו שבעוד כמה שנים, כבר לא ניתן יהיה למצוא כמוה בשוק".

לרכישת רבע דונם בגבעת עדה ב-99 אלף שקל – השאירו פרטים:

כתבות נוספות