לימודים וקריירה

מתלבטים מה ללמוד? ניר דובדבני חושב שאוניברסיטה היא הונאה

קורס יועצים עסקיים של ניר דובדבני הוא אחד הקורסים המבוקשים והפרקטיים ביותר שניתן ללמוד היום בישראל. "מי שמסיים אוניברסיטה לא מבטיח לעצמו עבודה – זו בועה שעומדת לפני פיצוץ. כדי להפוך לסיפור הצלחה צריך ללמוד מודלים שמוכיחים את עצמם בעידן של היום"

אם תשאלו את ניר דובדבני איזה תואר כדאי לכם ללמוד כדי להפוך לאנשי עסקים מוצלחים או כדי לפתוח עסק בכל תחום – התשובה שלו תהיה שתואר הוא בכלל לא הכיוון. מבחינת דובדבני עולם ההשכלה הגבוהה והריצה אחר תארים הוא לא פחות מהונאה אחת גדולה, כאשר מי שמסיים כלל לא מבטיח את ההצלחה שלו בעולם העסקים האמיתי.

"גיליתי את זה על בשרי כשהשלמתי בגרויות והלכתי ללמוד באוניברסיטה. סיימתי תואר שני בביקורת פנים והגשתי קורות חיים לכל החברות הכי נחשקות שחלמתי לעבוד בהן ואף אחת לא יצרה איתי קשר. הרגשתי שעבדו עליי. 

"לכן חשוב לי להעביר את המסר למי שנמצא בצומת הזו בחיים וחושב ללכת ללמוד 3 שנים מנהל עסקים ולבזבז על זה הון בזמן ובכסף", אומר דובדבני. "חוץ מתעודה, אתם לא תקבלו את הכלים הפרקטיים כדי להפוך לאנשים מצליחים בעבודה שתבחרו".

"להפוך לסיפור הצלחה"

לדבריו, עולם ההשכלה הגבוהה הוא בועה שמתחילה להתפוצץ, ושעידן הקורונה רק מחזק את המגמה. "העולם השתנה והוא מהיר יותר מבעבר. סטודנטים שלומדים סילבוסים שאושרו בתחילת שנת הלימודים, הופכים ללא רלוונטיים אחרי כמה חודשים כי החוקים משתנים כל הזמן, האלגוריתם של פייסבוק או אינסטגרם לא מתאים את עצמו לחומר הלימוד. יש בוגרים של תארים יוקרתיים במנהל עסקים שלמדו מימון וסיימו בהצטיינות, אבל הם מגיעים לשטח ואין להם מושג איך מנהלים משא ומתן וזה הבסיס להכל".

אז מה האלטרנטיבה?

"ללמוד מאנשים שעשו את זה בעולם האמיתי. התיאוריות שמלמדים באוניברסיטאות הופכות להיות לא רלוונטיות בעולם של היום. הפרופסור שיילמד אותך תיאוריות בשיווק כנראה לא חי את עולם השיווק הדיגיטלי בכלל והסיכוי שהיה לו אי פעם עסק מצליח שואף לאפס. מוסדות הלימוד מנסות לנרמל אותך והיום בשביל להצליח לא צריך להיות כמו כולם, אלא דווקא שונה מכולם.

"זה מה שאני מלמד בקורסים שלי: איך למצוא את הבידול שלך ולהפוך להיות אלפא בעסקים. מי שלומד אצלי קורס של יועצים עסקיים מקבל מסלול הכשרה מלא כדי להפוך את עצמו לסיפור הצלחה בכל תחום שייבחר".

ואכן, דובדבני מציע חלופה מאורגנת ומסודרת היטב ללימודים הגבוהים שבה התלמידים מקבלים את הכלים הפרקטיים ביותר כדי להפוך ליועצים עסקיים לחברות או כדי לנהל עסק בעצמם בצורה הטובה ביותר. הקורס נפרש על פני 6 חודשים וכולל 20 מפגשים פרונטליים ועוד 15 מפגשים ב"זום" והתלמידים מקבלים ספרים וחוברות לתרגול וכן מחויבים בסטאז' על עסק קיים על מנת לסיים בהצלחה. כעת, חבר דובדבני לקרן מיוחדת שמאפשרת לדובדבני לספוג את הריבית, ומאפשרת למי שרוצה להירשם לקורס פריסה של התשלום ל-60 תשלומים נוחים שיכולים להתאים לכל אחד.

להרשמה לקורס יועצים עסקיים של ניר דובדבני >>

"להיות עצמאי ולא תלוי"

דובדבני הפך כבר מזמן לשם דבר בעולם העסקי ונחשב למנטור העסקי המוביל בישראל עבור עשרות אלפי אנשים שלמדו את שיטות המכירה וההצלחה העסקית שלו. בגיל צעיר הוא הפך למנכ"ל של חברה גדולה עם 1,600 עובדים וחי את החיים שתמיד חלם עליהם: משכורת מכובדת, רכב יוקרתי צמוד והצלחה עסקית מדהימה – עד שהחליט לעזוב את הכל. "למרות שהתקדמתי והייתי מוערך מאוד, הרגשתי שאני מגשים חלום בשביל מישהו אחר ולא את החלום שלי. רציתי להיות עצמאי ולא תלוי".

דובדבני החל לייעץ לחברות גדולות בתחום המכירות והעסקים ובמקביל, פיתח מודלים ללימוד שיטות המכירה וההצלחה העסקית שלו והעביר אותם הלאה לאחרים. "הייתי מגבש את האסטרטגיה עבור החברות ואז היועצים שלי היו מיישמים אותה בשטח מול העובדים בחברה. לאט לאט גדלנו מאוד והביקוש ללימודים של השיטות היה עצום כי אנשים ראו שזה עובד".

"מספקים מעטפת מושלמת כדי להתחיל לעבוד"

"כל מי שלומד את קורס היועצים העסקיים מקבל הכל דרך צינור אחד שמכסה את כל הידע העסקי שצברתי במהלך השנים. אפשר אחר כך להגיע לכל עסק ולדעת איך להסתכל עליו ולנתח אותו, לזהות את החולשות והחוזקות ולהתחיל לעבוד כדי להוציא ממנו את המקסימום – בין אם זה העסק שלך, של המשפחה או של מישהו אחר.

"אבל הדבר הכי חשוב הוא שאני מכשיר אנשים להיות עצמאיים. הם למעשה מקבלים חופש לחיים שלהם – לא משנה לאיזה כיוון הם יפנו, הכלים שקיבלו אצלי ישרתו אותם ויכוונו אותם להצלחה. הם ילמדו להיות בעלי עסקים משוחררים שלא חיים כל היום במשוואה של זמן שווה כסף ושמבינים שהעסק צריך לייצר להם חופש כלכלי מוחלט בלי להיות תלוי באף אחד.

"מעבר לכך, יועץ עסקי הוא מקצוע מאוד מבוקש ואני אפילו מספק לבוגרים שלי לידים מיד לאחר הסיום כדי שיוכלו להתחיל לעבוד. אנחנו מספקים מעטפת מושלמת להתחיל ומי שנרשם מקבל בחצי שנה כמויות של ידע מקצועי שלא יקבל בשום מקום אחר. אנחנו נוגעים בקורס בכל הנקודות הרלוונטיות לעסקים כמו בלייזר – שוב בניגוד לכל אוניברסיטה.

"השיטות שלי מלמדות איך להיות רב ערוצי, ולמנף את היכולות והכישורים הטבעיים. בכל שיעור יש פאנל שאלות ותשובות וסופרוויזר שמלווה את התלמיד עד שהוא מוצא את הבידול שלו ומוכן לחיים בחוץ. מבחינתי זה קורס הכרחי לכל מי שרוצה להיות איש עסקים מצליח. 80% מהעסקים החדשים נסגרים מדי שנה או לא מחזיקים יותר מחמש שנים  לא מחזיקים יותר מחמש שנים  ובוודאי עכשיו – מי שלא רוצה להיכנס לסטטיסטיקה הזו – מוזמן ללמוד איתי".

להרשמה לקורס יועצים עסקיים של ניר דובדבני >>