לימודים וקריירה

קורס מורי דרך: המקצוע המבוקש בתקופה שאחרי המשבר

מה עושים בכל הזמן הפנוי שנוצר בעקבות מגפת הקורונה? אפשר לעשות בינג', לאפות חלה בכל יום ולטפח גינה במרפסת, או להיערך ליום שאחרי עם מקצוע חדש ומבוקש ביד. ביד בן צבי, המכשירה מורי דרך, מספרים שהביקוש בשיא – הקורס עתיד להתחיל ב-3.5.21 ונותרו מקומות אחרונים. המתעניינים מוזמנים לערב פתוח בהדרכת רכז הקורס אשר יתקיים ב-12.4.21.

תקופת הקורונה מביאה איתה שינויים גדולים באורח החיים של רובנו. למי שנשלח לחופשה ללא תשלום או אפילו פוטר מעבודתו, זו תקופה מאתגרת במיוחד, אבל לא מעט אנשים בוחרים לנצל אותה כדי לחשוב על העתיד, ואפילו לרכוש מקצוע חדש ורלוונטי ליום שאחרי. דוגמה טובה למקצוע כזה היא מורי דרך – תחום שגם עובר שינויים בעקבות התקופה וגם צפוי ליהנות מביקוש אדיר מיד עם חידוש התיירות לישראל – שנראה עכשיו קרוב מתמיד. 

ביד בן צבי, מוסד מחקר, תרבות וחינוך השוכן בירושלים ומכשיר כבר דורות של מורי דרך, מסבירים כי "בעקבות הקורונה, אנחנו רואים עלייה מפתיעה בביקוש ללימודים לקבלת תעודת מורה דרך. בדרך כלל אנחנו פותחים שני מסלולים כל שנה ודווקא בשנה שעברה עם הקורונה, פתחנו 3 מסלולים". הקורס הקרוב ייפתח ב-3.5.21 וגם הוא זוכה כבר עכשיו להתעניינות וההרשמה בעיצומה, בין היתר בזכות רכז הקורס במחזור זה, שי בייטנר, מדריך טיולים ותיק ומוערך בארץ ובירדן. 

מצפים לצליינים שישובו לישראל ב-2021

במוסד מעריכים כי "העלייה בביקוש לקורסים נובעת כנראה מציפייה לחזרה משמעותית של משלחות צליינים שיגיעו לישראל אחרי תקופת הקורונה, החל מסוף 2021. הנוצרים המאמינים רואים את הקורונה כסימן מאלוהים, ולכן עם סיומה, צפויה  תנועה גדולה של עלייה לרגל לארץ הקודש".

קהל הפונים ללימודים מגוון במיוחד. "מצד אחד, אנחנו רואים צעירים בני 30 ומטה שמחפשים מקצוע כיפי, לא יכולים לראות את עצמם יושבים כל יום 9 שעות במשרד, מדברים שפות נוספות וחולמים לעבוד עם תיירים. מצד שני, יש גם אנשים מבוגרים יותר, שכבר יש להם מקצוע והם חושבים על שינוי קריירה – לצאת מהמשרד החוצה, לטייל ולפגוש אנשים מרתקים שבאים מתרבויות שונות". 

יותר מ-90% הצלחה

יד בן צבי היא מהמוסדות הוותיקים בישראל בתחום, ואפשר לראות זאת בתוצאות. לפי נתוני לשכת התיירות, בשנים האחרונות, יותר מ-90% מהסטודנטים ביד צבי מקבלים הסמכה כמורי דרך – השיעור הגבוה ביותר בישראל. 

הלימודים במסלול נמשכים כשנה, ובכל קורס משתתפים 45 סטודנטים. "הודות למעמד שלנו כמוסד ותיק בחקר ארץ ישראל, קהילות ישראל במזרח וירושלים, אנחנו מעניקים לתלמידים שלנו תוכן מעמיק במיוחד. הם יכולים להצטרף לסיורים שלנו וגם לקורסים אחרים, ואנחנו מלווים אותם יד ביד עד להסמכה", אומרים ביד בן צבי. "זו הזדמנות יוצאת דופן לנצל תקופה של משבר כדי להתחזק ולצמוח, ולהגיע ליום שאחרי הקורונה כשאתם מוכנים". 

"מורי הדרך הפכו יצירתיים מתמיד והצליחו לעבוד אפילו עכשיו באמצעות סיורים מקוונים שערכו בכל העולם לכל מי שמתגעגע", מספרים ביד בן צבי. "החיסונים כבר כאן וכולנו רואים באופק את הסוף של התקופה הזו. אין כל ספק שהרעב שהצטבר אצל כל מי שאוהב לטייל ייצר ביקוש אדיר למורי דרך בעתיד הקרוב וזה הזמן לקבל את ההכשרה המתאימה".

לפרטים והרשמה לערב הפתוח ב-12.4.21 >>

יש לך 3 דקות? יש פה כמה נושאים ששווים קריאה

פתרון זה לבעיית ההתקרחות פועל תוך 4 חודשים בלבד

"לפני כמה שנים, בעונה השנייה של "הכוכב הבא", כשהמסך עלה מעלה, כשמחיאות הכפיים וההתלהבות אחזה בקהל, הדבר היחיד שאריאל חשש ממנו הוא איך יראה השיער שלו בשידור. האם יראו שהוא מקריח? האם הפלאשים יחזירו אור מהקרקפת הדלילה שלי?

כלי חכם יעזור לכם להבין (אונליין) מה לעשות עם הכסף שחסכתם

ענו על שאלון קצר וקבלו הסבר פשוט וברור על ההשקעות האטרקטיביות ביותר בארץ ובעולם

49 קומות של יוקרה: דירה חדשה בקייב ב-10,000$ בלבד

הקסם של קייב שבאוקראינה, המשלבת מזרח ומערב, הביא קבוצת יזמים ישראלים לבנות בעיר מגדל דירות חדיש בן 49 קומות – שתוכנן כדי להגשים חלומות לתיירים ואנשי עסקים כאחד. כעת כבר עומדת להסתיים מכירת הדירות בקומות 13-14 ו-26-27 המוצעות במחירים אטרקטיביים במיוחד, ועם הון התחלתי של 10,000 דולר בלבד.

כך השקעה בבתי אבות סיעודיים בארה"ב תייצר לכם הכנסה קבועה!

גם בתקופה סוערת במיוחד בארה"ב ובעולם כולו, שני סקטורי נדל"ן נותרו יציבים: מתחמי מולטי-פמילי לזכאי משרד השיכון האמריקאי ומתקני סיעוד גריאטריים למבוטחי המדינה. "לא קל להיכנס לסקטור הזה, אבל מי שמצליח, נהנה מתזרים מזומנים קבוע לצד ודאות מלאה"