לימודים וקריירה

קורס מורי דרך: המקצוע המבוקש בתקופה שאחרי המשבר

מה עושים בכל הזמן הפנוי שנוצר בעקבות מגפת הקורונה? אפשר לעשות בינג', לאפות חלה בכל יום ולטפח גינה במרפסת, או להיערך ליום שאחרי עם מקצוע חדש ומבוקש ביד. ביד בן-צבי, המכשירה מורי דרך, מספרים שהביקוש בשיא ועורכים ערב פתוח למעוניינים

תקופת הקורונה מביאה איתה שינויים גדולים באורח החיים של רובנו. למי שנשלח לחופשה ללא תשלום או אפילו פוטר מעבודתו, זו תקופה מאתגרת במיוחד, אבל לא מעט אנשים בוחרים לנצל אותה כדי לחשוב על העתיד, ואפילו לרכוש מקצוע חדש ורלוונטי ליום שאחרי. דוגמה טובה למקצוע כזה היא מורי דרך – תחום שצפוי ליהנות מביקוש אדיר מיד עם חידוש התיירות לישראל. 

ביד בן-צבי, מוסד מחקר, תרבות וחינוך השוכן בירושלים והכשיר כבר דורות של מורי דרך, מסבירים כי "בעקבות הקורונה, אנחנו רואים עלייה משוגעת בביקוש ללימודים למורי דרך. בדרך כלל אנחנו פותחים שני מסלולים כל שנה, במארס ובספטמבר. השנה, מחזור ספטמבר התמלא תוך שניות, כך שהחלטנו לפתוח מסלול נוסף, שמתחיל באוקטובר, וגם בו חצי מהמקומות כבר נתפסו. היום הפתוח שנערוך ב-5.8.20 נועד לכל מי שמתעניין ורוצה לשמוע עוד פרטים לפני שהוא מחליט להירשם ולהצטרף".

הצפה של צליינים שיגיעו לישראל ב-2021

במוסד מעריכים כי “העלייה בביקוש לקורסים נובעת בין היתר מציפייה לשובן של משלחות צליינים שיגיעו לישראל אחרי תקופת הקורונה, בסוף 2021. יש מאמינים נוצרים הרואים את הקורונה כסימן מאלוהים, ולכן עם סיומה, צפויה תנועה גדולה של עלייה לרגל לארץ הקודש”.

קהל הפונים ללימודים מגוון במיוחד. "מצד אחד, אנחנו רואים צעירים בני 30 ומטה שמחפשים מקצוע כיפי, לא יכולים לראות את עצמם יושבים כל יום 9 שעות במשרד, מדברים שפות נוספות וחולמים לעבוד עם תיירים. מצד שני, יש גם אנשים מבוגרים יותר, שכבר יש להם מקצוע והם חושבים על שינוי קריירה – לצאת מהמשרד החוצה, לטייל ולפגוש אנשים מרתקים שבאים מתרבויות שונות".

יותר מ-90% הצלחה

יד בן צבי היא מהמוסדות הוותיקים בישראל בתחום, ואפשר לראות זאת בתוצאות. לפי נתוני לשכת התיירות, בשנים האחרונות, יותר מ-90% מהסטודנטים ביד בן-צבי מקבלים הסמכה כמורי דרך – השיעור הגבוה ביותר בישראל. 

הלימודים במסלול נמשכים כשנה, ובכל קורס משתתפים 45 סטודנטים. "הודות למעמד שלנו כמוסד ותיק בחקר ארץ ישראל, קהילות ישראל במזרח וירושלים, אנחנו מעניקים לתלמידים שלנו תוכן מעמיק במיוחד. הם יכולים להצטרף לסיורים שלנו וללמוד מהמדריכים שלנו וגם לקורסים אחרים שלנו, ואנחנו מלווים אותם יד ביד עד להסמכה", אומרים ביד בן צבי. "זו הזדמנות יוצאת דופן לנצל תקופה של משבר כדי להתחזק ולצמוח, ולהגיע ליום שאחרי הקורונה כשאתם מוכנים". 

להרשמה לערב הפתוח של יד בן צבי ביום רביעי ה-5.8.20 >>