כדאי לדעת

שלי גפני: "פספסתי המון עבודות כי לא הייתה לי אזרחות אירופאית"

שלי גפני חשבה כבר שלעולם לא תצליח להגיע לחופשת גלישה מפנקת בבאלי, אבל בזכות בעלה, אופק קאירי, כל המשפחה החלה בתהליך לקבלת דרכון פורטוגלי שיעניק להם אזרחות אירופאית. "חשוב לנו לפתוח כמה שיותר דלתות עבור הילדים שלנו"

שלי גפני, אחת הדוגמניות הוותיקות והמצליחות ביותר בישראל, היא כנראה לא השם הראשון שמתחבר לזכאות לדרכון פורטוגלי, אבל בזכות בעלה, אופק קאירי, היא וכל המשפחה החלו בתהליך לקראת קבלת הדרכון המיוחל.

שני הוריו של קאירי, נחשבים למגורשי ספרד ולכן, המשפחה זכאית לדרכון בתהליך פשוט למדי. "כשאופק הבין שהוא זכאי, הוא שמח ומיד התחיל בבירורים לגבי שאר המשפחה", מספרת גפני. "היום, גם הבנים הבוגרים שלנו בן (22) ויהלי (18), הצטרפו לתהליך, וכשאופק יקבל את האזרחות הפורטוגלית, גם אני ואוריין, הבן הקטן שלנו – נוכל להיות זכאים".

"פספסתי המון עבודות כי לא היתה לי אזרחות אירופאית"

גפני מספרת שאחת הסיבות המרכזיות בגללן החלו בתהליך, היא הילדים. "חשוב לנו מאוד לפתוח כמה שיותר דלתות עבור הילדים שלנו. העולם הפך לגלובלי והיום, האפשרות ללמוד בארץ זרה באוניברסיטה, לעבור לתקופה מסוימת למדינה אחרת, להגיע בקלות לכל מדינה בעולם בלי ויזה או הגבלות – הן אפשרויות שכדאי שיהיו לכל אחד כשהוא יוצא אל החיים הבוגרים. הדרכון הפורטוגלי שמקנה אזרחות אירופאית לכל דבר, מאפשר את כל זה.

"כשאני התחלתי לדגמן, ישראלים עוד היו צריכים ויזה אפילו בשביל להיכנס לפריז", היא נזכרת בחיוך. "יש המון עבודות שפספסתי בגלל שלא היתה לי אזרחות אירופאית. לפני כל יעד חדש הייתי צריכה לבקש ויזה, ובעולם הדוגמנות יש המון פרויקטים מעכשיו לעכשיו – אז לצערי, להרבה מהם לא הצלחתי להגיע ונאלצתי לוותר על העבודה".

IMG-2083
לבירור זכאותכם לאזרחות פורטוגלית ללא תשלום – השאירו פרטים כאן >>
התחלת התהליך אונליין – מבלי לצאת מהבית!

"ייפתחו יעדים שלא חשבנו שנוכל להגיע אליהם"

גפני וקאירי, ידועים גם בזכות חופשות הגלישה המשפחתיות, שמעטרות את עמודי האינסטגרם של השניים. "אופק והילדים אוהבים לגלוש והם גם מאוד טובים בזה, ואני כמובן מצטרפת לכל היעדים שגילינו בזכות התחביב הזה.

"פורטוגל, ידועה כאחד מיעדי הגלישה הכי שווים בעולם, וזה ללא ספק היעד הבא שלנו כרגע. אנחנו מחכים לרגע שנוכל להיכנס למדינה כאזרחים מן המניין", היא אומרת. "בנוסף, תמיד חלמנו לטוס לחופשה בבאלי, אבל כישראלים אי אפשר לעשות את זה. כשנקבל את האזרחות האירופאית, ייפתחו בפנינו כל היעדים האלו שלא חשבנו שנצליח להגיע אליהם לעולם".

"חלון ההזדמנויות לעולם הגלובלי"

שי כהן, סמנכ"ל בחברת פורטוגליס, המלווה את קאירי וגפני בתהליך מסביר, כי החוק הפורטוגלי, מאפשר לצאצאים של מגורשי ספרד ופורטוגל לקבל דרכון פורטוגלי באופן פשוט יחסית נכון להיום. "מדובר על יוצאי מרוקו, טוניס, לוב, אלג'יר, יוון, תורכיה, בולגריה, לבנון, מצרים, סוריה, ארצות הבלקן ודרום אמריקה. ככל הנראה ייתכנו שינויים בתנאי קבלת האזרחות הפורטוגלית בעתיד ולכן כדאי להזדרז ולהתחיל את התהליך כבר מהיום", הוא אומר.

"המשפחה של אופק כבר התחילה את התהליך. הם עברו את אישור הקהילה היהודית בפורטוגל וממתינים לשלב הבא. בקרוב הם יוכלו ליהנות ממגוון ההטבות שהאזרחות הפורטוגלית מאפשרת להם".

לדברי שי כהן, כיום הציבור הישראלי נהנה מהתנאים הנוחים והפשוטים שקיימים, מבלי ההכרח להתגורר בפורטוגל, ללמוד את השפה, ידע נדרש בהיסטוריה או הוכחת זיקה למדינה. "יש פה ההזדמנות נדירה לקבל אזרחות אירופאית בתהליך כל כך פשוט ונוח עבור מי שזכאי".

"הדרכון הפורטוגלי מאפשר לימודים באירופה בחינם באוניברסיטאות ציבוריות, מבטל את הצורך בוויזה לארצות הברית, מאפשר לעבוד באירופה ולהשקיע בה בקלות. אנחנו, בפורטוגליס עושים הכל עבור הלקוחות עד קבלת האזרחות הפורטוגלית, ןגם אחרי קבלתה! הקמנו את חברת הבת שלנו 'יורופה', הנותנת שירותים מגוונים לאזרחים החדשים כגון: הנפקת דרכון ות.ז פורטוגלים במסלול VIP בליסבון, מלווה את מי שרוצה להשקיע במדינה או לפתוח עסק, חשבון בנק, להינשא בה, לגור בה וכל דבר אחר", הוא מסכם.

לבירור זכאותכם לאזרחות פורטוגלית ללא תשלום – השאירו פרטים כאן >>

התחלת תהליך אונליין – מבלי לצאת מהבית!