כדאי לדעת

“המצב הנוכחי לימד אותנו שצריך להיות מוכנים לכל תרחיש”

דווקא בתקופת המשבר, אנשים רבים מחפשים וודאות בנוגע לעתיד שלהם ושל בני משפחתם. חיים בן עזרא, תושב חדרה, מסביר לנו מדוע החליט להוציא דווקא עכשיו אזרחות אירופאית מבלי להמתין ולראות מהן תוצאות המשבר הנוכחי.

“המגפה העולמית לימדה אותי דבר או שניים על המונח “חוסר וודאות”, מסביר לנו חיים בן עזרא, מהעיר חדרה. “עד כה נמנעתי מלהתחיל את התהליך לאזרחות אירופאית למרות שכבר ידעתי שאני ובני משפחתי זכאים לדרכון, אבל התקופה האחרונה לימדה אותי שקשה לדעת מאין תבוא הרעה. היום זה מגפה, מחר אלו יכולים להיות מלחמה אזורית או משבר כלכלי שלא יאפשר לי להמשיך לחיות כאן”.

במשרדי פורטוגליס, החברה הגדולה בתחום, מאשרים את הדברים. לדבריהם “אנשים לא יודעים אם המשבר הנוכחי יגרום למדינות כמו פורטוגל לנסות ולסגור את שעריהן בעתיד הקרוב. האפשרות להוציא אזרחות זרה יכולה להסתיים בכל רגע, ולכן אנשים רבים מנצלים את הזמן החופשי שלהם ומתחילים את התהליך”.

בלי לצאת מהבית

בחברת פורטוגליס נערכו והקימו לפני כחצי שנה מנגנון דיגיטלי הכולל אזור אישי ייעודי עבור לקוחות החברה המאפשר להם לבצע את התהליך מבלי לצאת מהבית וללא צורך להגיע לסניפי פורטוגליס. “השכלנו להתאים את עצמנו למצב הנוכחי ולאפשר לאזרחים לנצל את המשבר בכדי לדאוג לעתידם. כמו כן, ניתן בכל עת להתעדכן בסטטוס קבלת הדרכון ולהעלות מסמכים נדרשים  באזור האישי באתר החברה”, מסבירים במשרדי החברה.

מעוניינים לבדוק בעצמכם ובמהירות - האם אתם זכאים לדרכון פורטוגלי? אנא לחצו על אזור מגוריכם:

לימודים חינם וזכות שהייה ועבודה במדינות האיחוד

אז מה כל כך קורץ לאלפי ישראלים שנוהרים אל עבר הדרכון הפורטוגלי? אזרחות פורטוגלית מעניקה יתרונות משמעותיים לאזרחיה, הזכאים להטבות בכל מדינות האיחוד. בין ההטבות הללו ניתן למנות את הזכות לשהייה ועבודה בכל מדינות האיחוד ללא צורך באישור מיוחד וכן קבלת כל ההטבות הסוציאליות המגיעות לתושבי מדינות האיחוד. כמו כן, אזרחות אירופאית מקנה לסטודנטים סבסוד משמעותי של שכר הלימוד .עוד יתרון משמעותי לבעלי הדרכון הפורטוגלי הוא חופש התנועה המלא באירופה והכניסה החופשית למדינות רבות נוספות.

בדקו בעצמכם - לפני שאתם פונים

בפורטוגליס יצרו עבור הציבור שאלון קצרצר שבודק במהירות את הסיכוי שלהם להוצאת אזרחות פורטוגלית. כל אחד יכול היום לבדוק תוך פחות מדקה את האפשרות שלו להוצאת דרכון. “במידה ואינכם זכאים – אין טעם לפנות אלינו. במידה ואתם מעוניינים לבדוק – אנא לחצו על אזור מגוריכם: