כדאי לדעת

לאור המצב: פורטוגליס תאפשר לתושבים להוציא אזרחות מבלי לצאת מהבית

בניגוד לתחזיות, דווקא בתקופה זו של חוסר וודאות בצל המשבר, ישראלים רבים מנצלים את הזמן החופשי ומתחילים בתהליך הוצאת הדרכון.

מאז חל שינוי בחוק הפורטוגלי המאפשר הוצאת אזרחות פורטוגלית למיליוני ישראלים, קיימת עלייה בביקושים ובשנתיים האחרונות מספר הבקשות להוצאת דרכון פורטוגלי עומד על אלפים רבים מידי חודש. אולם הנתון המפתיע עליו מדווחת חברת פורטוגליס, הגדולה בתחום, הוא שדווקא בתקופה הנוכחית של משבר, נרשמת עלייה נוספת בביקוש לדרכון הנכסף. 

שירותי און ליין גם בתחום האזרחות הפורטוגלית

זיהינו שתי סיבות אפשריות לעלייה בביקושים דווקא עכשיו, מסביר לנו שי כהן, סמנכ”ל השיווק והמכירות בקבוצת פורטוגליס. “ראשית, שהייה ממושכת בבית מפנה לנו הרבה זמן לעצור רגע ולהתעסק בכל העניינים הבירוקרטים שדחינו. כל אותן משימות שלא התפנינו להתעסק איתן במהלך מירוץ היום יום וביניהן גם הוצאת דרכון פורטוגלי. אנחנו בניסיון ללמוד איך להוציא את הטוב מתקופת חוסר הודאות הזו ומסתבר שרבים כבר השכילו לנצל את הזמן הפנוי כדי לקדם את התהליך.”

“יתרה מכך, פורטוגליס נערכה והקימה לפני כחצי שנה מנגנון דיגיטלי הכולל אזור אישי ייעודי עבור לקוחותיה המאפשר להם לבצע את התהליך מבלי לצאת מהבית וללא צורך להגיע לסניפי פורטוגליס. השכלנו להתאים את עצמנו למצב הנוכחי ולאפשר לאזרחים לנצל את המשבר בכדי לדאוג לעתידם. כמו כן, ניתן בכל עת להתעדכן בסטטוס קבלת הדרכון ולהעלות מסמכים נדרשים  באזור האישי באתר החברה.”   

לימודים חינם וזכות שהייה ועבודה במדינות האיחוד

אז מה כל כך קורץ לאלפי ישראלים שנוהרים אל עבר הדרכון הפורטוגלי? אזרחות פורטוגלית מעניקה יתרונות משמעותיים לאזרחיה, הזכאים להטבות בכל מדינות האיחוד. בין ההטבות הללו ניתן למנות את הזכות לשהייה ועבודה בכל מדינות האיחוד ללא צורך באישור מיוחד וכן קבלת כל ההטבות הסוציאליות המגיעות לתושבי מדינות האיחוד. כמו כן, אזרחות אירופאית מקנה לסטודנטים סבסוד משמעותי של שכר הלימוד .עוד יתרון משמעותי לבעלי הדרכון הפורטוגלי הוא חופש התנועה המלא באירופה והכניסה החופשית למדינות רבות נוספות 

לפני שיחמירו את התנאים

כהן מבהיר כי התהליך היום הוא פשוט יחסית וממליץ להזדרז: “כמי שהפכו בשנים האחרונות להיות האוטוריטה בתחום, אנו חוששים, כי התנאים לקבלת האזרחות רק ילכו ויחמירו. לכן אנו ממליצים לכל מי שיכול לנצל את חלון ההזדמנויות שנוצר כעת ולתת לו ולילדיו נכס בעל ערך משמעותי שילווה אותו לכל החיים. בימים אלה עוד יותר פשוט להתחיל את התהליך באמצעות שירות האון ליין שלנו”.

בדיקת זכאות לאזרחות פורטוגלית מתבצעת ללא תשלום על ידי פורטוגליס. לבדיקת זכאותכם מלאו את הפרטים:

בהשארת פרטים הנני מאשר קבלת פניות ומידע בנושא הזכאות לאזרחות פורטוגלית ואופן מימושה