השקעות נדל״ן

קרוב לים בנתניה – ב-289,000 שקל

התוכנית לשכונת לב המטרופולין, שיזמה ומקדמת ראש עיריית נתניה, כבר אושרה בוועדה המקומית ועומדת לפני אישור סופי – אך המחיר לקרקע עדיין אטרקטיבי במיוחד. "הרווח הצפוי – מיליון שקל.."

ב-2014 אושרה תוכנית המתאר "נתניה 2035" – הצפויה לשנות את פני העיר, ולהוסיף לה עשרות אלפי תושבים חדשים, לצד הכפלת שטחי התעסוקה ותוספת משמעותית של מבני ציבור. זוהי תוכנית הדגל של העירייה, שיזמה ראש העיר מרים פיירברג, והיא כוללת בתוכה את שכונת "לב המטרופולין" החדשה שתכלול 3,000 יחידות דיור, פארק מרכזי, מרכז תעסוקה ועוד, על פני שטח של כ-800 דונם.

השכונה החדשה, הנמצאת במיקום מבוקש במיוחד, במרחק של פחות מק"מ מהים, ממערב לכביש 2, וסמוך לצירי תנועה ראשיים, מציעה מגרשים למכירה תמורת 289,000 שקל בלבד – הזדמנות שקשה לראות מתי תחזור על עצמה. חברת קרקעות ישראל שזיהתה את ההזדמנות רקמה עבור משקיעה אפשרות לרכישת יחידה מיועדת למגורים בפרויקט הנחשק.

ההון העצמי הדרוש לרכישה הוא 179 אלף שקל, כאשר השווי הצפוי לדירה בפרויקט החדש הוא 2.5 מיליון שקל – או במילים אחרות, פוטנציאל רווח של כמיליון שקלים על ההשקעה.

התנופה החדשה של נתניה

ראש העיר פיירברג, שיזמה את התוכניות לאזור ומקדמת אותן, אמרה לאחר האישור כי "בכוחן של תוכניות אלו להביא לשינוי חסר תקדים בכל התחומים, הן בהיבט המגורים והן בהיבט המסחרי-תעסוקתי. על פי מסמכי הוועדה, מטרת התוכנית לאפשר לנתניה להמשיך להתפתח כמטרופולין – ולספק לתושבים שירותים נדרשים כמו מרכזי תעסוקה, מסחר ובילוי, מוסדות ציבוריים ועוד.

"אנו בשלב האחרון ערב הגשת התכנית לאישור הוועדה המחוזית וזהו טיימינג מצויין להצטרף לעסקה" בני לחמיש וירון תשבי, בעלי חברת "קרקעות ישראל"

השכונה החדשה צפויה לכלול מגדלי מגורים בני 22 עד 37 קומות בבנייה רוויה, לצד מערך תחבורה תומך. נכון להיום, מחיר דירות חדשות באזור נע בין 2.2 ל-2.9 מיליון שקלים – וככל הנראה, ככל שתהליך הבנייה של השכונה יתקדם, מחירי הדירות בשכונה יעלו – ויגיעו לשיא עם השלמת הבנייה שעל תכנונה הופקד האדריכל עדן בר.

פיירברג עצמה ישבה בראש הוועדה המקומית, שאישרה פה אחד את הפרויקט ואת תוכנית המתאר. התוכנית הופקדה בוועדה המחוזית ונמצאת לקראת אישור סופי וכוללת כאמור, את שכונת "לב המטרופולין". המעורבות המוניציפלית הגבוהה בתוכנית מצביעה לפי דעת מומחים כי היא בעלת סבירות גבוהה במיוחד לצאת לפועל כבר בשנים הקרובות.

התזמון הטוב ביותר – לפני שהבנייה מתחילה

בחברת קרקעות ישראל המתמחה בשיווק קרקעות בנתניה ובערים אחרות בישראל, מאמינים כי ערך הקרקע צפוי להכפיל ולשלש את עצמו בשנים הקרובות. "מומחי נדל"ן יודעים שהתזמון הטוב ביותר להשקיע הוא כאשר כבר יש תוכנית לקרקע שקרובה לאישור – אך הבנייה עוד לא החלה. זה המפתח ליצירת רווח גדול ככל האפשר בין מחיר הקנייה למחיר שבו ניתן למכור בהמשך את הקרקע – או את הדירה", מסכמים בחברה.

מתעניינים ברכישה במתחם "לב המטרופולין"? השאירו פרטים: