השקעות נדל״ן

הישראלים שבונים את המגדל הגבוה ביותר בקייב

מה קורה כשיזמים ישראלים מתאהבים בעיר לא רחוקה, המשלבת מזרח ומערב, ישן וחדש? את התשובה תמצאו במגדל בן 49 קומות – שתוכנן כדי להגשים חלומות לתיירים ואנשי עסקים כאחד.

המגדל הגבוה בקייב, שנבנה בימים אלה על ידי מספר יזמים וחברות בעלי שורשים ישראלים כבדים, עתיד להיות אחד הפרויקטים המרהיבים בעיר. בין מאות הרוכשים בפרויקט ניתן למצוא עורכי דין , עובדי הייטק, רואי חשבון, רופאים ואנשי אקדמיה שהבינו את הפוטנציאל בעיר ובמגדל הספציפי ובחרו להשקיע דווקא בו.

מה עומד מאחורי הפרויקט, שבניגוד לפרויקטים אחרים בחו”ל, מצליח למשוך אליו אנשי מפתח רציניים במשק הישראלי?

אי שם ב-2016 נולד הרעיון לתכנן, לשווק ולהוציא לפועל את אחד מהמגדלים הגבוהים, היפים והמרשימים במזרח אירופה. אלירן טרבלסי, מנכ”ל חברת אוקראינה ישראל, מספר: “ביקרנו בעיר ונשבינו בקסם שלה. זו עיר שמשלבת ישן וחדש, מזרח ומערב, ומצליחה להיות מוקד אורבני תוסס לתיירים מכל רחבי אירופה והעולם – אבל גם לשמר את הקסם של פעם.

“כשטיילנו ברחובות, גילינו שקייב מלאה בסטודנטים זרים, שלומדים בפקולטות השוכנות בה – והופכים אותה לעיר קוסמופוליטית של ממש, עם אווירה צעירה. כשגילינו את האיזור שנמצא בלב כל האוניברסיטאות הגדולות בקייב ונמצאת בו תחנת המטרו הגדולה בעיר – הבנו שמצאנו את מה שחיפשנו: המיקום המושלם למגדל דירות חדיש, שישלים את המהפך של קייב”.

"שילוב מדהים של תרבות, אמנות ובילויים"

לדברי טרבלסי, “הסתכלנו על העיר מנקודת מבט של תייר וראינו שבמיקום המיועד לפרויקט יש המון מקומות שתיירים אוהבים – השוק המקומי, הקרקס הידוע, הפארק על שם פושקין, מסעדות ובתי קפה – שילוב מדהים בין תרבות, אמנות ובילויים”.

“בשיתוף עם חברת אקסון האמריקאית, הבנו שאם נבנה שם מגדל – הוא ימשוך המוני תיירים שמבקרים בעיר ורוצים ליהנות מכל מה שיש לה להציע, תוך כדי החוויה של מגורים בתוך העיר, ממש כמו מקומי, שקונה מצרכים בשוק ומבלה עם הילדים בפארק”, הוא מוסיף.

“רצינו שהמגדל יבטא את האהבה שלנו לעיר הזו, ואת כל הטוב שיש לה להציע – ולכן שכרנו את אחד האדריכלים החשובים באירופה, והחלטנו ללכת בגדול: 49 קומות, ובהן דירות מגורים, לצד קומות משרדים, קניון, קאנטרי קלאב ועוד. המחשבה הייתה לספק לתיירים ואנשי עסקים שמגיעים לקייב מתחם שבו הם ימצאו את כל מה שהם צריכים ורוצים – מכון כושר, בית קפה לפגישות, ודירות מאובזרות ומהודרות שלא חסר בהן דבר”.

יותר מ-250 דירות כבר נמכרו

הפרויקט, ששמו 50AVENUE יצא לדרך לפני כמה חודשים והעבודות בשטח כבר החלו. אף שעד כה הפרויקט כמעט שלא פורסם בהבלטה, המשקיעים הצביעו ברגליים ורכשו כבר יותר מ-250 דירות – כשרובם לקוחות חוזרים של החברה, שהשקיעו איתה בעבר.

דירות מהודרות ומאובזרות למגורים, משרדים, קניון, קאנטרי קלאב, מכון כושר ובתי קפה במרחק מעלית אחת
“הגדרנו יעדים ברורים בנוגע לרווחיות שאנחנו רוצים לספק למשקיעים שירכשו דירות בפרויקט שלנו, ועבדנו קשה מאוד כדי ליצור מנגנון משפטי שיגן בצורה הרמטית על הרוכשים”, אומר טרבלסי. “אין זה מקרה שבכירי משקיעי הנדל”ן בארץ כבר רכשו דירה בפרויקט – הם יודעים לזהות מתי מדובר בהצעה שאין שנייה לה בשוק הנדל”ן העולמי ובחרו בנו מתוך עשרות הצעות שמגיעות לשולחנם מדי חודש”.

מתעניינים ברכישת דירה בפרויקט 50AVENUE? השאירו פרטים >>

רווח צפוי של 100 אלף שקל בתוך זמן קצר

מחירי הדירות במגדל מתחילים ב-195,000 שקל, כאשר שווי הדירה הצפוי עם המסירה בעוד כשנתיים, הוא 302,000 שקלים – רווח צפוי של יותר מ-100 אלף שקל בתוך זמן קצר. ההון העצמי הדרוש הוא 52,000 שקל בלבד, ואילו הצפי לשכר הדירה הוא 2,000 שקל מדי חודש בחודשו – תשואה של כ-11%.

כאמור, רבים מאלה שכבר רכשו דירה הם לקוחות חוזרים – ובאוקראינה ישראל מסבירים כי דירות בפרויקט דומה של החברה, שנרכשו לפני כשנתיים תמורת 36,000 דולר, הגיעו כבר למחיר של 62,000 דולר ומעלה – והמשקיעים נהנים מתשואה חודשית של 13%, לצד צפי להמשך עליית המחירים.

מנגנון רכישה מפוקחת

פרט לתשואה משכר הדירה ולעליית הערך הצפויה של הדירות, ייהנו המשקיעים בפרויקט ממנגנון רכישה מפוקחת, המלווה בידי משרד עו”ד אברהם ללום ושות’, המתמחה בליווי עסקאות נדל”ן בחו”ל ובאוקראינה בפרט. במנגנון זה, ההשקעה מבוצעת בתשלומים בהתאם להתקדמות הפרויקט.

החברה אף נוטלת על עצמה את כל המשימות שבדרך כלל מעיקות על משקיעים וגורמות להם לבזבז זמן וכסף – טיפול בליווי משפטי, תחזוקה, החלפת דיירים במקרה הצורך, וניהול הנכס. “המוטו שלנו הוא שאנחנו עובדים בשביל המשקיע, מטפלים בכל מה שדרוש – ומונעים ממנו טרחה”, אומרים באוקראינה ישראל. “זאת, כאשר גם הכסף עובד בשבילו – בזמן שמחירי הנכסים בקייב מוסיפים לעלות”.

מתעניינים ברכישת דירה בפרויקט 50AVENUE? השאירו פרטים: