בריאות ולייף סטייל

גם אם גיל ההתבגרות כבר מזמן מאחוריכן, יש צלקות ופצעים שעדיין שם – על עור הפנים. יש מה לעשות איתם!

סבלתן מפצעי אקנה בצעירותכן ונשארו לכם סימנים, כתמים או צלקות? קודם כל אתם לא לבד.  במקרים רבים בעיית האקנה ממנה סובלים בעיקר צעירים בגיל ההתבגרות, לא עוברת אלא משנה צורה ונשארת לאורך זמן – בשמה המקצועי היא נקראת פוסט אקנה. 

פוסט אקנה היא תופעה לא נעימה ולא אסתטית שמופיעה בצורה של כתמים, סימנים אדומים, חטטים, צלקות ו"חורים" בעור. קיימים סוגים שונים של צלקות אקנה, לדוגמא צלקות היפרטרופיות, ice pick, box, קלואידיות ועוד. מסתבר שאפשר לטפל ולשפר את המצב גם שנים אחרי. 

 

טיפול ראשון                                                                טיפול רביעי

גם אחרי עשור – אפשר לטפל!

הבשורה הטובה היא בשורה טכנולוגית: קיימים היום מספר סוגי טיפולים טכנולוגיים מיוחדים לבעיית הפוסט אקנה שמעודדים את חידוש העור והאצת ייצור קצב סיבי הקולגן.

מי שמטפלת בקליניקות שלה בבעיית הפוסט אקנה במכשור המתקדם ביותר היא יפה מקסימוב, שכבר הפכה לשם דבר בעולם הקוסמטיקה הרפואית, הסרת שיער הפנים וטיפולים מתקדמים להצערת ומיצוק העור: "מגיעות אלי נשים רבות בגילאים שונים עם בעיה של פוסט אקנה. חלקן עברו לא מזמן את גיל ההתבגרות וחלקן ממש רחוקות משם, אפילו בנות 40, שהחליטו לטפל ולהפסיק לסבול. כמובן שככל שאת מגיעה לטפל מוקדם יותר, הטיפולים אפקטיביים יותר. רובן מגיעות חוששות מאד, כי בכל זאת מדובר בעור הפנים שלהן, ולכן השלב הראשון, עוד לפני האבחון, הוא הרגעה וגם תיאום ציפיות", מחייכת מקסימוב. 

"שלב האבחון הוא שלב מהותי בתהליך, מדגישה מקסימוב. "נדרשת התאמה של סוג הטיפול למצב העור של המטופלת ולסוגי הנגעים המאפיינים אותו. לאחר האבחון מתאימים למטופלת את סוג הטכנולוגיה ומספר הטיפולים. פעמים רבות בתוכנית הטיפול, אנו משלבים בין מספר טכנולוגיות שונות. "

"הגעתי עם ביטחון עצמי נמוך והרבה חשש. יצאתי עם חיוך"

שלי הגיעה לקליניקה של יפה מקסימוב עם הרבה חששות והתנגדויות, אבל התסכול מסימני הפוסט אקנה הכריע: "שנים אני סוחבת את השקעים והצלקות על הפנים ומתוסכלת מהם ואת גיל ההתבגרות עברתי מזמן. כבר התרגלתי לכסות כמה שיותר את הפנים עם השיער ועם כמויות של איפור שלא יראו. קרמים שונים שניסיתי לא עזרו בכלל. כל השנים פחדתי שמישהו ייגע לי בעור הפנים. חברה שכנעה אותי שיש מה לעשות ואני יכולה לטפל גם בגיל 35 . לפני כל טיפול הייתי צריכה הרגעה וזה מה שקיבלתי אצל יפה. הסבירו לי, הראו דוגמאות ותוצאות והתאימו לי טיפול. היום אני אחרי סדרה משולבת של 6 טיפולים  ואני יכולה להגיד שיש שיפור משמעותי. זה גורם לי אושר להיפטר מהסימנים המציקים אחרי כל כך הרבה שנים."

מהם סוגי הטיפולים בפוסט אקנה?

מקסימוב מפרטת: "הרעיון בטיפול בפוסט אקנה בקליניקות שלי דומה מאד לטיפול בקמטים  – הרס ובנייה מחדש של העור וחידוש סיבי הקולגן והאלסטין. הדגש הוא על חידוש עור מאסיבי. איך עושים זאת? ישנן כמה שיטות טיפול שונות:

  • אקסנט פריים - ידית מיקרופלזמה. עובדת על טכנולוגיה של גלי רדיו. מייצרת תעלות קטנות מאד בעור הגורמות לתהליך חידוש שלו בעומק הרקמות. בשילוב החימום כתוצאה מגלי הרדיו, יש האצה של תהליכי התחדשות העור.
  • לייזר הרמוני - עבודה על מרקם העור באמצעות ידית הקלירליפט, האחראית על חידוש העור במקומות בו הצטלק בצורה לא טובה או לא אחידה. גלי הלייזר עובדים בשיטה פוטואקוסטית - גלי קול המעודדים את החידוש. המכשיר פועל בכל שכבות העור, ובפוסט אקנה נטפל גם בשכבות העמוקות של העור וגם במרקם העור.
  • מכשיר הסינרג'י - גלי רדיו וגלים אלקטרומגנטיים לחידוש תאי העור. גלי הרדיו מאפשרים פעולה מדויקת תוך שליטה בעומק הטיפול.

אם היית צריכה לסכם, מה היתרון של טיפולי פוסט אקנה אצלכם במרפאות?

"כיוון שאנו מטפלים במספר טכנולוגיות שונות, הייחוד בקליניקות שלנו הוא היכולת לשלב בין סוגי מכשירים, ממש כמו במקרה של שלי, וזאת כדי להגיע עם כל מטופלת לתוצאה הטובה ביותר. אנו בונים ללקוחה תוכנית טיפול מותאמת אישית שכוללת שימוש במספר מכשירים, בהתייחס לסוג ומצב העור שלה, על מנת שהטיפול יהיה האפקטיבי ביותר."

"והדובדבן לסיום – מאחר ואנו מבינות כי טיפול שלם הוא טיפול שממשיך בבית, החלטתי להעניק ללקוחותי ערכת מוצרים מתנה, הכוללת קרמים משלימים לטיפולים הטכנולוגיים לשימוש בבית, בכדי לסייע להשגת תוצאות מעולות." 

מעוניינת לשמוע עוד על הטיפולים הייחודיים בפוסט אקנה של יפה מקסימוב? השאירי פרטים:

* הטיפולים מתבצעים בסניפי יפה מקסימוב ברמת גן וראשל"צ