כדאי לדעת

“התנאים עלולים להחמיר”: הישראלים מנצלים את זכאותם לאזרחות פורטוגלית

השינוי בחוק הפורטוגלי פתח את השער לישראלים רבים שמבקשים לממש את זכותם לאזרחות פורטוגלית-אירופית. התהליך היום עדיין פשוט וקצר, אך נראה כי העלייה האדירה בבקשות עלולה להביא להחמרת התנאים בקרוב

מאז שינוי החוק הפורטוגלי, המאפשר להוציא אזרחות אירופאית בקלות יחסית, נראה כי יש עלייה מתמדת בכמות הבקשות לדרכון פורטוגלי – אירופי, כך שבשנתיים האחרונות זינק מספר הבקשות מכ-400 לכ-2,200 בקשות מדי חודש.

“הביקוש לאזרחות פורטוגלית הוא חסר תקדים ובאופן לא מפתיע: כמדינה החברה באיחוד האירופי, אזרחות פורטוגלית מעניקה יתרונות משמעותיים לאזרחיה, הזכאים להטבות בכל מדינות האיחוד, בדיוק כמו כל בעל אזרחות אירופית אחר”, מסביר יוני קפלן, סמנכ”ל מקצועי בחברת פורטוגליס.

יוני קפלן, הסמנכ”ל המקצועי בחברת פורטוגליס ומי ששימש בתפקיד באותו התחום בשגרירות פורטוגל עצמה, מסביר “התהליך מאוד פשוט היום, אולם אין לי ספק שהתנאים לקבלת האזרחות ילכו ויוחמרו. לכן, אנו ממליצים לכל מי שיכול לנצל את חלון ההזדמנויות שנוצר ולתת לו ולילדיו נכס בעל ערך משמעותי שילווה אותו לכל החיים. לאור המצב אנחנו מאפשרים לבצע את כל התהליך מבלי לצאת מהבית. זהו יתרון מדהים שיש בבחירה בפורטוגליס ושווה לנצל את הזמן הפנוי שלכם להתחלת התהליך

מי שמעוניין היום לבדוק ללא כל עלות את זכאותו ולקבל תשובה מיידית צריך בסה”כ לבחור את קבוצת הגיל שלו ולמלא שאלון אונליין האורך פחות מדקה:

מיליוני ישראלים זכאים

“מיליוני יהודים זכאים לאזרחות פורטוגלית – זהו נתון מטורף. הזכאות ניתנת לצאצאי מגורשי ספרד וקיימת באופן מובהק אצל רובם המוחלט של צאצאי העולים מצפון אפריקה (מרוקו, טוניס, אלג’יר, לוב ומצרים), ארצות הבלקן (בולגריה, יוון, טורקיה ויוגוסלביה לשעבר), סוריה, לבנון ויהודי דרום אמריקה”, אומר קפלן. 

חופש תנועה ולימודים בחינם

כחברה באיחוד האירופי, פורטוגל מעניקה לאזרחיה חופש תנועה מלא באירופה וגם כניסה חופשית למדינות רבות מחוץ לה. ישראלים המחזיקים באזרחות פורטוגלית לא צריכים להוציא ויזה לארצות הברית למשל, ויכולים להיכנס אליה ולעוד מאות מדינות ללא אשרה.

יוני קפלן, סמנכ"ל מקצועי בפורטוגליס

אזרחות פורטוגלית מעניקה גם את הזכות לשהות ולעבוד בכל מדינות האיחוד ללא צורך באישור מיוחד, ומזכה בכל ההטבות הסוציאליות המגיעות לתושבי האיחוד. הטבות אלו משמעותיות במיוחד לסטודנטים הלומדים באוניברסיטאות באירופה, ומעניקות סיבסוד משמעותי של שכר הלימוד.

בפורטוגליס, המתמחה בהוצאת אזרחות פורטוגלית לישראלים, מברכים על הגידול במספר הישראלים המנצלים את זכאותם: “אנחנו שמחים לראות שהישראלים מבינים את ההזדמנות הייחודית והחד פעמית הזו שנוצרה עבורם להשיג בקלות יחסית כלי, אשר יכול להקל עליהם במגוון סיטואציות ולפתוח דלתות.”

בדיקת זכאות לאזרחות פורטוגלית נעשית ללא תשלום על ידי פורטוגליס. לבדיקת זכאותכם מלאו את הפרטים הבאים:

בהשארת פרטים הנני מאשר קבלת פניות ומידע בנושא הזכאות לאזרחות פורטוגלית ואופן מימושה