בריאות ולייף סטייל

“מצטערת שלא התחלתי קודם. הסרת שיער בלייזר היא השקעה של פעם בחיים”

עבור נשים רבות, הסיוט ששמו הסרת שיער חוזר על עצמו מדי חודש במקרה הטוב – אבל יותר ויותר מבינות שהלייזר הוא כנראה הדור הבא של הסרת השיער וההחלטה להתחיל בטיפול היא בעצם רק עניין של זמן.

אין מה לעשות, רובנו לא בלונדיניות עם שיער גוף דליל עד בלתי נראה, כך שטיפולי הלייזר הפכו לעובדה, ואין אישה שלא תיהנה מהם בשלב זה או אחר של חייה. הסיבה פשוטה: בהשוואה לחלופות, זה הכי נוח – ולאורך זמן גם הכי משתלם. בעידן הלייזר, נשים רבות כבר לא מוציאות הון על טיפולי שעווה מכאיבים שמשאירים שאריות דביקות על הגוף, ולא משועבדות לגילוח יומיומי.

“הרבה שנים דחיתי את ההחלטה להתחיל בלייזר והלכתי לטיפולי שעווה מכאיבים”, מספרת הילה, בת 36 מאזור השפלה. “כשעברתי דירה והייתי צריכה להשקיע שעה בנסיעה כדי לעשות שעווה אצל מישהי שאני סומכת עליה – הבנתי שאני חייבת שינוי. אחרי טיפול הלייזר הראשון, פתאום קלטתי כמה זמן, כסף וכאב בזבזתי במשך כל השנים, ואחרי הטיפול השני כבר התחלתי לראות תוצאות”, היא מספרת.

אבחון מדויק ומקצועי – ייקבע את המחיר

אלא שלא כל אחת מתאימה לעבור טיפולי לייזר, ולכן לפני הכל, חשוב לעבור את הטיפול במקום מוכר, שגם עורך אבחון אישי לקביעת סוג הטיפול ואורכו.

אלי הרשקוביץ, מנהל תחום הסרת שיער בנאטורפיל, מסביר: “חשוב שכל מטופל יעבור אבחון אישי לקביעת סוג הטיפול המתאים, ולאחר מכן נבנית עבורו תוכנית טיפולים אישית לפי מגוון פרמטרים, כמו כמות הטיפולים, שטח הטיפול, צפיפות השיער וכדומה. מדובר על שלב קריטי בטיפול, כי הוא זה שיקבע האם המטופלת מתאימה להסרת שיער בלייזר ועד כמה הטיפול יצליח, לכן זה משהו שאסור לוותר עליו. אבחון כזה צריך גם להיות בחינם”.

כמה צפוי לעלות תהליך הסרת שיער בלייזר?

“המחיר הוא אינדיבידואלי, ונקבע בנפרד לכל לקוח. יש המון מבצעים ושיתוף פעולה של נאטורפיל עם “מכבי” ו”מאוחדת”, למשל, שמוריד עוד יותר את העלויות למבוטחי הקופות. אני ממליץ להגיע לאבחון בלי התחייבות, ולקבל החלטה לאחר שקלול של כל ההנחות והמבצעים. חשוב גם לזכור שמדובר על טיפול עם תוצאות לטווח ארוך מאוד, ובהשוואה לטיפולי שעווה – הלייזר זול יותר, וגם נותן תוצאה אופטימלית יותר”, הוא מוסיף.

החורף הוא הזמן להתחיל

אחד היתרונות הבולטים של עונת החורף לכל מטופלות הלייזר, הוא היכולת להתחיל או לחדש את הטיפול באזורים שהיו חשופים לשמש בעונת הקיץ – כמו ידיים ורגליים.

“לייזר לא אוהב עור שזוף, ולכן צריך לנצל טוב את החודשים המעטים של החורף בארצנו, ולעבור כמה שיותר טיפולים שיכינו את הגוף לקיץ”, מסביר הרשקוביץ. “יש מטופלות רבות שכבר אחרי שניים-שלושה טיפולים רואות שיפור משמעותי והפחתה ניכרת בכמות השיער המיותר, כך שבעצם בתוך חורף אחד אפשר להגיע חלקות יותר לקיץ הבא”.

היעיל ביותר בהשגת תוצאות מהירות לאורך זמן

בשוק האסתטיקה קיימות גם דרכים אחרות להסרת שיער – וגם היום, לא מעט נשים דוחות את הטיפול בלייזר מסיבות שונות, ובוחרות בפתרונות אלטרנטיביים ואפילו שמרניים יותר, גם אם הם כואבים, דביקים, מסורבלים, ובסופו של דבר מספקים תוצאה בינונית במקרה הטוב.

“מכשיר הלייזר הוא היעיל ביותר בהשגת תוצאות מהירות הנשארות לאורך זמן, בזכות העוצמה האדירה שמפיק המכשיר”, מדגיש אלי הרשקוביץ. “במכשירים אחרים נדרשת כמות גדולה יותר של טיפולים כדי להשיג את אותה תוצאה, והם לא תמיד מצליחים להסיר באמת את השיער. המכשירים היחידים שהוכיחו יעילות לאורך שנים הם מכשירי לייזר, כמו ה’לייטשר’, וה’סופרנו'”.

"אחרי שלושה טיפולים – רוב השיער כבר לא גדל"

נשים רבות שכבר ניסו את הלייזר מדווחות על תוצאות מצוינות, שאכן מחזיקות מעמד לאורך זמן. “התחלתי בטיפול לפני כשנה, ואחרי שלושה טיפולים בסך הכל, רוב השיער כבר לא גדל”, מספרת הילה. “היום אני חופשיה מהסרת שיער בכל אזור בגוף. כל טיפול היה קצר מאוד, ואחריו השיער שנשאר פשוט נשר. ברוב האזורים, הטיפול גם לא כאב בכלל”.

“זו אחת ההחלטות הכי טובות שקיבלתי”, היא מסכמת. “השקעה ששווה לעשות פעם בחיים. אני מחכה לסיים את כל הטיפולים בחורף הקרוב, ובקיץ הבא כבר אהיה חלקה לגמרי, בלי להתעסק יותר בהסרת שיער”.